آموزشافغانستاناقتصادپناهندگانجهانزندگی

زورگویی طالبان و نارضایتی مردم افغانستان؛ ساکنان میدان وردک: مکاتب دخترانه باز شود

شماری از باشندگان ولایت وردک در یک نشست آگاهی‌دهی از طالبان خواستند تا دروازه مکاتب و دانشگاه‌ها را که از ۶۶۰ روز پیش به روی دختران بالاتر از صنف ششم مسدود شده از نو باز کنند.

این افراد همچنین از کمبود سرپناه برای برخی مکاتب، کمبود معلم و لوازم آموزشی در این ولایت انتقاد کردند و می‌گویند که به دلیل جنگ،‌ساختمان‌های مکاتب تخریب شده است.

شماری از شرکت‌کنندگان بر اهمیت آموزش به عنوان بنیان خانواده و جامعه تاکید کرده و بر این باورند که اگر تعلیم نباشد، جهل ایجاد می‌شود و هیچ کامیابی در جهل نیست.

جمیل‌الرحمن حیران، مسوول ولایتی موسسه جنبش علیه فقر زنان و از برگزارکنندگان این نشست آگاهی دهی می‌گوید، هدف از راه‌اندازی این نشست این بود که مردم بتوانند به تعلیم روی بیاورند، چرا که حالا زمان تعلیم و تربیت فراهم شده است.

دروازه مکاتب دخترانه در افغانستان بیش از ۶۶۰ روز است که به روی دختران بسته شده است.

در طرف دیگر، محمد عثمان حریت، رییس معارف طالبان در ولایت میدان وردک ضمن اطمینان دادن از رسیدگی به چالش‌ها گفت، در مورد بازگشایی مکاتب دخترانه منتظر دستور رهبری طالبان هستند.

بیشتر بخوانید:

The post زورگویی طالبان و نارضایتی مردم افغانستان؛ ساکنان میدان وردک: مکاتب دخترانه باز شود appeared first on تلویزیون چکاد – Chekad TV.

دکمه بازگشت به بالا