پناهندگان

امریکا: کره شمالی بهای کمک تسلیحاتی به روسیه را خواهد پرداخت

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است که مذاکرات تسلیحاتی میان مسکو و پیونگ یانگ در حال گسترش است و در صورتی که کره شمالی برای استفاده در جنگ اوکراین به روسیه سلاح کمک کند این کشور بهای آن را خواهد پرداخت.

رسانه‌های خارجی گزارش داده است که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در صحبت با رسانه‌ها گفته است که در صورتیکه پیونگ یانگ به روسیه کمک تسلیحاتی برای جنگ در اوکراین بدهد این کشور همزمان با ارسال سلاح به روسیه بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

وی افزود ” ارسال کمک‌های تسلیحاتی نتیجه خوبی برای کره شمالی نخواهد داشت و و آنها در جامعه جهانی بهای این اقدام را خواهند پرداخت.”

ارائه تسلیحات به روسیه برای استفاده در میدان جنگ برای حمله به سیلوهای غلات و زیرساخت های گرمایشی شهرهای بزرگ در حالی که وارد فصل زمستان می شویم، برای تلاش برای فتح سرزمینی که متعلق به یک کشور مستقل دیگر است این به خوبی بر کره شمالی منعکس نخواهد شد.

این مقام آمریکایی اظهار کرد: “ما همچنان از کره شمالی می‌خواهیم که به تعهدات خود پابند باشد و تسلیحاتی را که در قتل اوکراینی‌ها به کار خواهد رفت، به روسیه ارسال نکند.”

این سخنان درحالی مطرح می‌شود که ایالات متحده گفته است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ممکن است برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به روسیه سفر کند.

گفتنیست که کره شمالی دارای یک پایگاه تولید دفاعی قوی برای گلوله های توپخانه است که می تواند به نفع نیروهای روسی باشد که درگیر جنگ سخت در اوکراین هستند.

 

دکمه بازگشت به بالا