افغانستان

کرزی در دیدار با سفیر پاکستان: روابط کابل و اسلام‌آباد باید متمدنانه باشد

همزمان با انتشار خبرهایی مبنی بر محدود‌شدن دیدارهای کرزی با مقام‌های خارجی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان اعلام کرد که با سفیر پاکستان در کابل دیدار کرده است.

‏حامد کرزی، رئيس جمهور پیشین ‎افغانستان در دیدار با عبیدالرحمن نظامانی، سفیر پاکستان در ‎کابل بر روابط متمدن میان افغانستان و پاکستان تاکید کرده است.

دفتر مطبوعاتی آقای کرزی به روز پنج‌شنبه در خبرنامهٔ در شبکه اجتماعی ایکس از دیدار او با سفیر پاکستان در کابل خبر داده است.رییس جمهور پیشین افغانستان در این دیدار در رابطه به روابط دو جانبه میان افغانستان و پاکستان و اوضاع منطقه بحث کرده است.

کرزی در این دیدار بر بر ایجاد روابط متمدن میان دو کشور همسایه و برادر تاکید کرد و آن را به سود هر دو کشور خوانده است.

رییس جمهور پیشین افغانستان در حالی بر روابط متمدنانه میان دو کشور تاکید کرده که مرز تورخم در نتیجه درگیری مسلحانه میان نیروهای امارت اسلامی و نیروهای مرزی پاکستان مسدود شده است.

سفیر پاکستان در کابل روز گذشته همچنان با نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی نیز دیدار کرده است.

وزارت صنعت و تجارت با نشر خبرنامهٔ گفته که دو طرف در این دیدار روی مشکلات و نگرانی‌های تاجران گفتگو کرده‌اند.

به نقل از خبرنامه، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی در این دیدار‌ خواستار رسیدگی به موضوع قرار گرفتن اموال تاجران در لیست حساس پاکستان و تاخیر در ترخیص اجناس در بندر کراچی شده است.

براساس خبرنامه وزارت صنعت و تجارت، سفیر پاکستان گفته که مشکلات تاجران و نگرانی‌های آنان را با مسوولان کشورش در میان خواهد گذاشت.

 

دکمه بازگشت به بالا