جهان

جان باختن 56 نفر در نتیجه یک آتش سوزی در ویتنام

وقوع آتش سوزی در یک آپارتمان 9 طبقه‌ی در شهر هانوی پایتخت ویتنام حداقل 56 کشته برجای گذاشت.

رسانه‌های خارجی به نقل از مقامات ویتنام روز پنج‌شنبه، بیست‌سوم سنبله گزارش داده‌اند که در پی وقوع یک آتش سوزی در 9 طبقه یک آپارتمان در پایتخت این کشور حد اقل 56 نفر به شمول 4 کودک کشته شده‌اند و 37 نفر دیگر همچنان زخم برداشته‌اند.

به گفته مسوولان این کشور آتش سوزی درست قبل از نیمه شب سه شنبه در ساختمانی که حدود 150 نفر در آن ساکن بودند آغاز شد. آتش نشانان آتش را مهار کردند، اما قرار گرفتن ساختمان در انتهای یک کوچه باریک، عملیات امداد و نجات را با مشکل مواجه کرد. رسانه های دولتی گزارش دادند که ده ها نفر تا بعد از سپیده دم در ساختمان محبوس ماندند.

مسوولان شفاخانه دولتی هانوی گفته‌اند که چندین نفر از قربانیان این رویداد پس از پریدن از پنجره های خود برای فرار از آتش سوزی با جراحات متعدد در بیمارستان های محلی بستری شدند.

از سوی هم پولیس این کشور مالک ساختمان، نگیم کوانگ مین، را به اتهام نقض مقررات پیشگیری از آتش سوزی بازداشت کرده است و افزود که تحقیقات در مورد این پرونده در جریان است

بر اساس بیانیه دولت، نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه از محل آتش سوزی بازدید کرد و خواستار تکمیل مقررات ضد آتش سوزی در ساختمان های آپارتمان‌های کوچک و در مناطق مسکونی پرجمعیت شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا