افغانستاناقتصادپناهندگان

گذرگاه تورخم باز شد

مقام‌های محلی امارت اسلامی در ننگرهار می‌گویند که گذرگاه تورخم پس از ۹ روز مسدود ماندن بروی ترانزیت و رفت آمد مسافران باز شده است.

‏ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار به روز جمعه با نشر خبرنامهٔ گفته است که گذرگاه تورخم حوالی ساعت ۰۷:۰۰ صبح امروز به‌روی هرگونه رفت و آمد باز شده است.

مسئولان گمرک پاکستان نیز روز گذشته از بازگشایی این گذرگاه به روز جمعه خبر داده بود.ضیافت ختک، مسئول گمرک پاکستان در تورخم اواخر روز پنج‌شنبه در صحبت با رسانه‌ها گفت: “سرحد فردا ساعت هفت صبح گشوده خواهد شد پس همه کارمندان باید در شیفت‌های کاری خود حاضر شوند.

”همچنان روز گذشته وزارت خارجه امارت اسلامی از دیدار سرپرست این وزارت با کاردار سفارت پاکستان در کابل و گفتگوی آنان روی مشکلات در گذرگاه تورخم و برخی موضوعات دیگر، خبر داد.

ضیااحمد، ‏‏معاون سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی با نشر خبرنامهٔ گفت که امیرخان متقی و عبدالرحمان نظامانی در این دیدار روی مشکلات موجود در گذرگاه تورخم، بازداشت مهاجران افغان در شهر کراچی پاکستان و مسدود ماندن اموال ترانزیتی تاجران افغان گفتگو کردند.ب

راساس خبرنامه، سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی و کاردار سفارت پاکستان در دیدار دیروزشان بر اقدامات سریع برای حل چالش‌ها و همچنان جلوگیری از تکرار این حوادث در آینده تاکید کرده‌اند.

گفتنی است که گذرگاه تورخم از بیش از یک هفته به این‌سو در پی درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و نظامیان پاکستانی از سوی پاکستان مسدود شد.

دکمه بازگشت به بالا