جهان

بایدن احمدی نژاد رئيس جمهور سابق ایران در فهرست تحریم‌ها درج کرد

بایدن از آزادی آمریکایی‌ها از ایران استقبال کرد و تحریم‌های جدیدی را علیه ایرانی‌ها به دلیل بازداشت‌های غیرقانونی اعلام کرد.

جو بایدن زندانیان ایرانی آزاد شده را عفو کرد؛ احمدی‌نژاد و اطلاعات را تحریم کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، پنج ایرانی آزاد شده را عفو خواهد کرد.

یک مقام آمریکایی هم گفته جو بایدن تحریم‌های جدیدی را علیه وزارت اطلاعات و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران اعمال خواهد کرد.

این تحریم‌ها به دلیل فریبکاری در مورد ناپدید شدن باب لوینسون مامور سابق اف‌بی‌آی در ایران اعمال خواهد شد.

گفته می‌شود باب لوینسون در ایران ناپدید شد.

جو بایدن از قطر، کره جنوبی و عمان و سوئیس تشکر کرد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از قطر، کره جنوبی و عمان و سوئیس برای نقش‌شان در تبادل زندانیان تشکر کرد. او همچنین به طور ویژه از امیر قطر نیز تشکر کرد.

کاخ سفید به محض آزادی این زندانیان بیانیه‌ای صادر کرده است.

هواپیمای حامل زندانیان دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی در قطر به زمین نشست.

از میان ۵ شهروندی ایرانی – آمریکایی که در تهران زندانی‌ هستند تا پیش از این تنها نام ۳ نفر علنی شده و گفته می‌شود دو شهروند دیگر تمایلی به رسانه‌ای شدن نام‌شان ندارند. سیامک نمازی، عماد شرقی، مراد طاهباز سه نفری هستند که نامشان مشخص شده است.

پیش از این ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران اخیرا در مصاحبه ان بی سی نیوز گفته بود «ما در راستای یک اقدام بشردوستانه تبادل این زندانیان را دنبال کردیم».

او گفته بود «این زندانیان در سلامت کامل هستند. آخرین گزارش‌ها، سلامتی کامل آنها را گواهی می‌کند. اساسا شرایط نگهداری زندانی در اینجا از شرایطی که در آمریکا برای نگهداری زندانیان وجود دارد، بسیار مساعدتر است. طبق گزارشاتی که داریم، زندانیان در آمریکا در شرایط خوبی به سر نمی‌برند، ولی اینجا شرایط زندانیان، شرایط مناسبی است و آخرین وضعیت‌شان هم سلامتی این افراد را گواهی می‌کند.»

دکمه بازگشت به بالا