افغانستان

مبارزه با مواد مخدر محور گفتگو‌های نمایندگان امریکا و هیات طالبان در قطر

کرن دیکر، کاردار سفارت امریکا برای افغانستان در دیدار با هیاتی امارت اسلامی در دوحه بر ریشه کن کردن مواد مخدر، معشیت‌های جاگزین و درمان اعتیاد به مواد مخدر در افغانستان تاکید کرده است.

کاردار سفارت امریکا برای افغانستان چهارشنبه شب، بیست‌ونهم سنبله با نشر پیامی در صفحه ایکس نگاشته که او و همکارانش با هیاتی از امارت اسلامی به منظور مبارزه با مواد مخدر در قطر دیدار و گفتگو کرده‌اند.

او تاکید کرده که«شنیدن توصیه‌های کارشناسان افغان در داخل و خارج از افغانستان در مورد این‌که چگونه جامعه‌ی بین‌المللی می‌تواند کمک کند و نقش مهم زنان افغان در تمام جنبه‌های مبارزه با مواد مخدر چقدر است، بسیار ارزشمند است. ما بدون آنان موفق نخواهیم شد».

به گفته این دیپلمات امریکایی توصیه‌های کارشناسان افغان در داخل و خارج از افغانستان را درباره چگونگی کمک جامعه بین‌المللی و نقش زنان افغان در همه جنبه‌های مبارزه با مواد مخدر برایش ارزشمند است و اینکه بدون زنان در این راستا موفق نخواهند شد.

کاردار سفارت امریکا برای افغانستان می افزاید : مواد مخدر از دیرباز یک فاجعه انسانی و اقتصادی برای مردم افغانستان و جهان بوده است.

این در حالی است که دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد با نشر آمار داده بود که پس در منع کشت خشخاش در افغانستان از سوی امارت اسلامی قاچاق مت‌آمفتامین در این کشور افزایش چشم‌گیر داشته است.

گفتنی است که امارت اسلامی پس از به قدرت رسیدن کشت، خرید و فروش مواد مخدر را ممنوع اعلام کرد.

دکمه بازگشت به بالا