افغانستان

امیر خان متقی با نماینده حزب راست افراطی «آزادی اتریش» دیدار کرد

وزارت امور خارجه حکومت سرپرست از دیدار امیر خان متقی با نماینده حزب راست افراطی آزادی اتریش و گروهی هیات همراه وی در کابل خبر داده است.

حافظ ضیا احمد تکل معاوون سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت سرپرست روز یک‌شنبه، سوم میزان در صفحه پیام ایکس نوشته است که امیر خان متقی با اعضای ارشد حزب آزادی اتریش و عضو اتحادیه اروپا در مورد افغانستان بحث و گفتگو کردند.

آقای متقی طی این دیدار خطاب به هیات اتریشی گفته است که:” خوشحالم که وضعیت افغانستان را از نزدیک و به شکل واقعی می بینید و برای شما روشن خواهد شد که وضعیت افغانستان با آنچه در مطبوعات نشان داده شده و گفته می شود بسیار متفاوت است.”

از سوی هم در حاشیه‌یی این نشست سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی از هیات این کشور خواستار تسهیلات در خدمات کنسولی و امور کاری شهروندان افغانستان در شهر وین اتریش شد.

با این حال وزارت امور خارجه حکومت سرپرست از به نقل از یک عضو آزادی راست افراطی اتریش به اسم یوهانس گفته است:” متاسفم که دولت مرکزی کنونی افغانستان که امنیت جهانی را تضمین کرده و به مشکلات چهار دهه در افغانستان پایان داده است، هنوز به رسمیت شناخته نشده است.”

این درحالی است که اعضای حزب راست افراطی اتریش تا اکنون در مورد این دیدار ابرازی نکرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا