جهان

متقی با مشاور پوتین در مسکو دیدار کرد

عبدالقهار بلخی سخنگوی رژیم طالبان در افغانستان اعلامیه ای نوشت که امروز آقای ادلگریف روسلان سعید حسینویچ، مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ ا.ا.ا در مسکو ملاقات نمود.

درین نشست متقی روی تقویت «روابط سیاسی و اقتصادی میان دوکشور؛ برداشتن گام‌های عملی در عرصهٔ تجارت و همکاری در بخش‌های مختلف تأکید نمود».

بلخی در ادامه مدعی شد: روابط میان دوکشور را رو به پیشرفت و مهم خواند. وزیر امور خارجه همچنان جلوگیری از کشت مواد مخدر، معالجهٔ معتادین، تأمین امنیت بی‌نظیر، از بین بردن داعش و حفاظت از سرحدات افغانستان را دستآوردهای امارت‌ اسلامی خواند.

به گفته سخنگوی طالبان، آقای سعید حسینویچ ضمن خوش‌آمدگویی به وزیر امور خارجه و هیأت همراهش به مسکو، از گام‌های مؤثر و مفید امارت اسلامی در بخش‌های یادشده قدردانی کرد. وی ابراز آمادگی کرد که حکومت روسیه در بخش‌های مختلف با افغان‌ها همکاری خواهد کرد.

در اخیر، از برگزاری این‌نشست ابراز خرسندی صورت ‌گرفت و از تعامل در بخش‌های تغییر اقلیم، آموزش، تجارت، زراعت، صنعت و ورزش یادآوری شد و روی رفت‌وآمدهای دوجانبه و تقویت روابط تأکید صورت گرفت.

دکمه بازگشت به بالا