افغانستانجهان

فعالیت سفارت افغانستان در هند متوقف نخواهد شد

یک منبع آگاه از سفارت افغانستان در دهلی از ادامه‌ی فعالیت این سفارت اطمینان داد و افزود که تعهد سفارت مبنی بر حمایت از شهروندان و دانشجویان افغان مقیم هند پابرجاست.

یک منبع آگاه از سفارت افغانستان در هند که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، خبرهای منتشر شده مبنی بر احتمال توقف فعالیت سفارت را تکذیب کرد و گفت که سفارت افغانستان در دهلی نو پس از سپتامبر 2023 به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این در حالی است که طبق گزارش رسانه‌های هندی، احتمال توقف فعالیت سفارت افغانستان در هند وجود دارد.

د اندیا اکسپرس ناوقت روز پنج‌شنبه، ششم میزان به نقل از منابع در وزارت خارجه هند گزارش داد که احتمالاً فعالیت سفارت افغانستان در دهلی‌نو به دلایلی که هنوز مشخص نیست تعطیل خواهد شد.

سفارت افغانستان در هند نیز اطلاعیه‌ای مبنی بر احتمال توقف فعالیت این سفارت را منتشر کرده و دلیل عمده‌ی آنرا عدم حمایت دولت هند از تداوم فعالیت این سفارت عنوان کرده است.

منابع از وزارت خارجه هند به رسانه‌های این کشور گفته که محتوای این اطلاعیه را بررسی می‌کنند و این در حالی است که طبق گزارش د اندیا اکسپرس «سفیر طی ماه‌های گذشته از هند خارج شده است، طبق گزارش‌ها، دیپلمات‌ها پس از دریافت پناهنده‌گی به کشورهای سوم سفر کردند و همچنان گزارش‌هایی مبنی بر درگیری‌های داخلی میان کارمندان سفارت وجود دارد.»

احمد صبور، شهروند افغانستان در دهلی نو، به خامه پرس خبر داد که برای تمدید پاسپورت خود به سفارت رفته و هزینه‌های مورد نیاز را پرداخت کرد است. به او دستور دادند که در 12 ماه میزان برای دریافت آن مراجعه کند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که سفارت در حال حاضر تنها با دو تا سه کارمند در حال انجام خدمات برای عموم است.

 

دکمه بازگشت به بالا