افغانستانپناهندگان

کمک 5 میلیون دالری استرالیا به افغانستان

همزمان با افزایش بحران فقر و بیکاری در افغانستان، دفتر هماهنگ کننده کمک‌های سازمان ملل متحد یا اوچا از کمک بشردوستانه 5 میلیون دالری استرالیا به افغانستان خبر داده است.

این اداره روز یک‌شنبه،نهم میزان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که کشور استرالیا بیش از 5.1 میلیون دالر امریکای را به صندوق بشردوستانه افغانستان کمک کرده است.

گفتنیست که دولت استرالیا مبلغ 8 میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است که معادل به 5 میلیون امریکایی می‌شود.

از سوی هم اداره هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد تصریح کرده است که این مبلغ در بخش‌های نجات و بخش زندگی به مصرف خواهد رسید.

این نهاد افزوده است که پس از ایجاد صندوق کمک‌های بشردوستانه به افغانستان دولت استرالیا حدود 69 میلیون دالر استرالیایی به صندوق کمک‌ به افغانستان ارسال کرده است.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل (اوچا) پیش از این در تازه‌ترین گزارش خود گفته بود که برای فراهم‌کردن نیازمندی‌های اولیه زمستانی برای نیازمندان در افغانستان به ۵۷۰.۷ میلیون دالر بودجه فوری نیاز است.

بر اساس آمار اوچا ۲۹.۲ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های بشری نیاز دارند که از این جمله ۲۱.۳ میلیون نفر در برنامه‌های امدادی شامل شده اند.

علاوه براین دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد گفته است که در سال جاری میلادی برای امدادرسانی در افغانستان ۳.۲۳ میلیارد دلار نیاز بوده، اما تا ماه اگست تنها حدود یک میلیارد دلار آن فراهم شده و ۲.۴۳ میلیارد دالر بودجه هنوز هم کمبود است.

 

دکمه بازگشت به بالا