جهان

اردوغان: اقدام صبح امروز دو جنایتکار، نفس‌های آخر تروریسم است

رئیس جمهور ترکیه حمله تروریستی در آنکارا را به شدت محکوم کرده و گفت اقدام صبح امروز دو جنایتکار، نفس‌های آخر تروریسم است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مجلس  ترکیه حمله تروریستی در آنکارا را به شدت محکوم کرده و گفت: حمله تروریستی که صبح امروز انجام شد و طی آن دو جنایتکار در نتیجه چالاکی و اقدام به موقع نیروهای امنیتی ما خنثی شدند، نفس‌های آخر تروریسم است.

اردوغان تصریح کرد: خائنانی که قصد داشتند صلح و امنیت شهروندان را بر هم بزنند، نتوانستند به هدف خود برسند و هرگز نخواهند رسید.

به گزارش آنادولوی. ترکیه، اردوغان با تاکید بر ادامه مبارزه قاطعانه با تروریسم، اظهار داشت: ملتی که در 15 ژوئیه اسلحه کودتاچیان را خاموش کردند شایسته آن هستند که مبارزه برای دموکراسی را با تدوین قانون اساسی غیرنظامی مزین کنند. این حسرت را به تاخیر نیندازیم.

رئیس‌جمهور ترکیه ابراز داشت: همانطور که گروه تروریستی فتو در این کشور دیگر نخواهد توانست فعالیت داشته باشد، گروه‌های مشابه نیز نخواهند توانست توطئه کنند.

اردوغان تاکید کرد: به هیچ وجه اجازه تبلیغات به افرادی که اراده ملی را با استناد به هنر هدف قرار می‌دهند را نخواهیم داد.

وی با تاکید بر اهمیت تدوین قانون اساسی جدید، ابراز داشت: وظیفه اصلی ما این است که ترکیه را بند قانون اساسی فعلی که دولت کودتای 12 سپتامبر، 41 سال پیش تدوین کرد، نجات دهیم.

اردوغان در خصوص کارهایی که پس از زلزله‌های ششم فوریه انجام شده، گفت: تحویل خانه به زلزله‌زدگان را آغاز می‌کنیم . بودجه اضافی 762 میلیارد لیری به منطقه اختصاص دادیم و در سال 2024 این میزان را به یک تریلیون لیر ارتقا خواهیم داد.

دکمه بازگشت به بالا