افغانستانجهان

وزارت خارجه هند: سفارت افغانستان در دهلی نو به‌کارش ادامه می‌دهد

به‌دنبال اعلام توقف فعالیت سفارت افغانستان در دهلی نو، وزارت خارجه هند گفته که سفارت افغانستان در دهلی نو به‌کارش ادامه می‌دهد.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند به رسانه‌ها گفته است که با دیپلومات‌های افغان در دهلی و قنسولگری‌های افغانستان در ممبی و حیدرآباد در تماس است.

سخنگوی وزارت خارجه هند افزوده است که این وزارت یادداشتی را هفتۀ گذشته دریافت کرد که سفارت افغانستان قصد دارد تا فعالیت‌های خود را متوقف کند.

آقای باغچی افزوده است که کشور به تلاش‌ها برای کمک به مردم افغانستان ادامه خواهد داد.

این در حالی است که پیش از این سفارت افغانستان در دهلی نو در خبرنامه‌ای گفته بود که فعالیت‌ این سفارت از روز یک‌شنبه، اول اکتبر سال جاری میلادی متوقف می‌شود.

سفیر افغانستان در دهلی نو به روز شنبه با نشر اعلامیۀ در شبکۀ ایکس گفته بود که این سفارت به دلیل عدم دریافت حمایت دولت هند در پیشبرد امور به ویژه تمدید نشدن به موقع ویزاهای دیپلمات‌های این سفارت، عدم ارائه خدمات دیپلماتیک به شهروندان کشور در هند، کاهش در تعداد کارمندان و نبود منابع برای پیشبرد امور روزمره فعالیت اش را متوقف می‌کند.

در اعلامیه آمده بود که تمامی فعالیت های این نمایندگی، به استثنای خدمات عاجل قنسولی برای شهروندان افغانستان، تا زمان تحویل دهی سفارت به کشور میزبان، متوقف خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا