جهان

آمار جان باختگان سیل در هند به 42 نفر افزایش یافت

دو روز پس از وقوع سیل در هند مقامات این کشور اعلام کرده است که آمار جان باختگان سیلاب در این کشور به 47 کشته و 150 نفر مفقود افزایش یافته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات این کشور روز شنبه، پانزدهم میزان گزارش داده است که در نتیجه جاری شدن سیل که به روز چهرشنبه هفته گذشته در ایالت سیکیم کشور هند پس از طوفان ابری که باعث باران های شدید و جاری شدن سیل بزرگ در رودخانه تیستا شد شمار تلفات این رویداد به 42 نفز افزایش یافته است.

به گزارش رویترز تعداد مفقودان این رویداد پس از آن که عملیات نجات و جستجو به 142 نفر از جمله 15 پرسنل ارتش افزایش یافته است.

با این حال مقامات این کشور اعلام کرده است که هلیکوپترهای نظامی تلاش برای تخلیه گردشگران گرفتار شده در ارتفاعات این ایالت انجام دادند اما به دلیل آب و هوای بد موفق نشدند و افزود که روز شنبه دوباره تلاش خواهند کرد.

بر بنیاد گزارش‌ها این یکی از بزرگ‌ترین بلایای منطقه در بیش از 50 سال گذشته و آخرین مورد از رویدادهای شدید آب و هوایی بود که خسارات گسترده ای را در جنوب آسیا ایجاد کرده است و دانشمندان علل اصلی این رویداد را تغیرات آب و هوا ناشی از تغیرات اقلیمی عنوان کرده‌اند.

این درحالی است که مقامات سیکیم گفتند این فاجعه که در آستانه یک فصل جشن و گردشگری محبوب در این ایالت خوش منظره رخ داد، زندگی 22000 نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

دکمه بازگشت به بالا