جهان

حملات سنگین راکتی و موشکی حماس به تل‌آو یو؛ ده‌ها اسرائيلی کشته و زخمی شدند

آژیرهای خطر صبح امروز شنبه در پی حملات سنگین راکتی و موشکی مقاومت، در کل منطقه «غلاف غزه» نزدیک مرز نوار غزه و نیز دیگر شهرهای اشغالی از جمله تل‌آویو به صدا درآمدند.

رادیو رژیم اسرائيل از ورود نیروهای مقاومت به داخل شهرک‌های غلاف غزه و تیراندازی در این شهرک‌ها خبر داد، محمد الضیف،‌ فرمانده گردان‌های القدس در سخنانی ضمن اعلام عملیات «طوفان الاقصی» تاکید کرد: پس از نفوذ اعضای مقاومت به قلب اراضی اشغالی وضعیت جنگ اعلام می‌کنیم.

به دنبال شلیک راکت‌ها و موشک‌های متعدد از نوار غزه به سمت شهرک‌های اطراف این منطقه موسوم به «غلاف غزه» و چندین شهر در داخل اراضی اشغالی از جمله قلب تل‌آویو آژیرهای خطر به صدا درآمدند و شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها رفتند.

فلسطین الیوم گزارش داد، گروه‌های مقاومت ده‌ها موشک را به سمت شهرک‌های یهودی‌نشین اطراف غزه شلیک کردند که آژیرهای خطر در کل «غلاف غزه» و عسقلان به صدا درآمد.

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل در این باره گفت، آژیرهای خطر در منطقه بزرگ تل‌آویو فعال شدند.فعال شدن سامانه گنبد آهنین

صداهای انفجارهای متوالی در غزه نیز به دلیل تلاش سامانه گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌های شلیک شده مقاومت شنیده شد.

محمد عباس رییس دولت فلسطین همزمان با عملیات گسترده نیروهای مقاومت در اراضی اشغالی گفت مردم فلسطین در برابر اسراییلی ها حق دفاع از خود دارند. –

او همچنین افزود، سامانه گنبد آهنین برای مقابله با حملات گسترده به شهرک‌های اسرائیلی نشین فعال شده است. به گفته سخنگوی نظامی رژیم اسرائیل،‌ سامانه گنبد آهنین در پی حملات گسترده به شهرک‌های جنوب تل‌آویو تا شمال غزه، شهرک‌های غلاف غزه، بئر السبع و منطقه عراد در نقب فعال شد.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد، حملات موشکی گسترده‌ای از غزه انجام شده و صدای آژیرهای هشدار در جنوب تل‌آویو، اسدود، عسقلان،‌ در پایگاه هوایی بالماخیم در جنوب تل‌آویو و صدای انفجارهایی در غرب قدس اشغالی شنیده شد.

اصابت موشک به قلب تل‌آویو

شبکه ۱۴ عبری نیز اعلام کرد، اخباری منتشر شده که موشک‌های مقاومت به تل‌آویو و عسقلان اصابت کرده و یک شهرک نشین در اثر اصابت راک به هلاکت رسیده است. همچنین از شهرک‌نشینان اطراف غزه خواسته شده در پناهگاه‌ها بمانند. طبق گزارش رسانه‌های اسرائیل، پناهگاه‌های تل‌آویو نیز باز شده‌اند.

کانال ۱۲ عبری هم گزارش داد، آژیرهای خطر در شهرک بیت شیمش در غرب قدس اشغالی نیز به صدا درآمدند. تل‌آویو هدف حملات موشکی سنگین و دوربرد از غزه قرار گرفته است.

به دلیل وضعیت امنیتی تمام مدارس غزه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند.

نتانیاهو تشکیل جلسه می‌دهد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل طی ساعات آتی جلسه‌ای را با مسؤولان امنیتی به دلیل حوادث رخ داده برگزار می‌کند.

ورود اعضای مقاومت به شهرک‌های اطراف غزه

منابع محلی به الجزیره گفتند، مقاومت فلسطین وارد درگیری‌های مسلحانه با نیروهای اشغالگر در چندین نقطه در مرزهای شرقی غزه شده است.

به گزارش شبکه‌های عبری،‌ ده‌ها مبارز فلسطینی از غزه وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شده و در این شهرک‌ها گشت زنی کرده و تیراندازی می‌کنند.

رادیو رژیم اسرائیل گزارش داد، مبارزان فلسطینی وابسته به حماس وارد مرکز پلیس رژیم صهیونیستی در سدیروت شده و تعدادی در آنجا زخمی شده‌اند.

خبرنگار الجزیره از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر در قدس خبر داده و گفته است،‌ چندین راکت در آسمان قدس رهگیری شده است.

فرمانده القسام: عملیات طوفان الاقصی را آغاز کردیم

در این راستا، محمد ضیف (ابوخالد) فرمانده گردان‌های القسام در سخنرانی خطاب به ملت فلسطین و جهان اسلام و عرب گفت: مقرر کردیم به تجاوزات رژیم اسرائیل پایان دهیم و عملیات طوفان الاقصی را آغاز کردیم.

این فرمانده مقاومت افزود، ضربه اول عملیات طوفان الاقصی از مرز ۵۰۰۰ موشک که دشمن را هدف گرفت،‌ عبور کرد.

فرمانده گردان‌های القسام ادامه داد: از امروز هماهنگی امنیتی با دشمن پایان می‌یابد. طوفان الاقصی بسیار بزرگتر از آنچه است که اشغالگران تصور می‌کنند.

محمد الضیف تاکید کرد: زمان آن رسیده که تمام قدرت‌های عربی و اسلامی برای به زانو درآوردن اشغالگران متحد شوند.

فرمانده القسام تصریح کرد، امروز هر که سلاح دارد به دست بگیرد دیگر زمان آن رسیده است.

محمد الضیف تاکید کرد: کسی که نتواند در عملیات طوفان الاقصی به شکل مستقیم مشارکت کند، باید با این عملیات همبستگی نشان دهد.

وی افزود: امروز خشم الاقصی، خشم ملت ما و مجاهدان صالح ما در حال انفجار است، امروز روز شماست تا به دشمن بفهمانید زمانش به پایان رسیده است.

به گفته محمد الضیف، همه باید از طریق بیانیه‌های نظامی بعدی دستورات را پیگیری کنند.

وی افزود: ضربه اول طوفان الاقصی چندین مواضع دشمن، فرودگاه‌ها و پادگان‌های نظامی آنها را هدف گرفت.

این فرمانده مقاومت همچنین گفت: از برادرانمان‌ در مقاومت لبنان، ایران، یمن، عراق و سوریه می‌خواهیم به مقاومت فلسطین بپیوندند.

افزایش آمار تلفات اسرائیل

از سوی دیگر، مسؤول ستاره داوود سرخ اعلام کرد: تعداد کشته‌های عملیات حماس در غلاف غزه بسیار زیاد است و نمی‌توانیم در حال حاضر آماری ارائه کنیم.

اسرائیل حماس را تهدید کرد

این در حالی است که ارتش رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای برای حماس خط و نشان کشیده و گفته است،‌ بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا