افغانستان

برنامه جهانی غذا: روند کمک به زلزله‌زدگان هرات آغاز شد

همزمان با وقوع زلزله مرگبار در ولایت هرات و افزایش تلفات و خسارات برخواسته از این رویداد برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که کمک به زلزله زدگان از سوی این سازمان آغاز شده است.

این سازمان روز دوشنبه، هفدهم میزان اعلام کرده است که روند کمک مواد غذای به خانواده‌های آسیب دیده ناشی از زلزله مرگبار روز شنبه در شمال غرب هرات آغاز شده است.

سازمان جهانی غذا تصریح کرده است که این کمک‌ها شامل آرد، روغن، حبوبات و نمک می‌باشد.

به گفته این سازمان همزمان با توضیع این بسته های کمکی ضروریات غذایی یک خانواده 7 نفره به مدت یک ماه تامین می‌شود.

پیش از این ادارۀ هماهنگ کننده امور بشری سازمان ملل متحد گفته بود که بیش از 11 هزار نفر از زلزله‌های پیهم روز شنبه در هرات متاثر شده اند.

در همین حال مقام‌های امارت اسلامی در ولایت هرات می‌گویند که بیش 2 هزار و 50 تن در نتیجه این رویداد طبیعی جان شان را از دست داده اند.

سازمان جهانی صحت شب گذشته اعلام کرده که تا حال ۵۴ تیم صحی سیار را در مناطق زلزله زده توظیف کرده است.

معاون اقتصادی ریاست الوزرای امارت اسلامی نیز صبح امروز در راس یک هیأت به هدف بازدید از مناطق زلزله زده به ولایت هرات به منظور توزیع عادلانه مساعدت ها و کمک‌های جمع آوری شده به ارگان‌های مربوطه به ولایت هرات سفر کرد.

براساس خبرنامه دفتر معاونت اقتصادی رییس الوزرا، این هیأت ضمن رساندن کمک های اضطراری به زلزله زدگان، به منظور توزیع عادلانه مساعدت ها و کمک‌های جمع آوری شده به هرات سفر کرد.

با این حال امارت اسلامی نیز اعلام کرده‌ که ۱۰۰ میلیون افغانی برای کمک و رسیدگی به آسیب‌دیدگان زلزله هرات اختصاص داده‌ و یک کمیسیون ویژه را نیز در این زمینه توظیف کرده‌اند.

این درحالی است که میرویس عزیزی، مالک عزیز بانک و یکی از تاجران بین المللی افغانستان 200 میلیون افغانی و شرکت کام ایر 3 میلیون افغانی، راشد خان قهرمان کرکت افغانستان، جاوید افریدی ، تاجرپاکستانی و ده ها سازمان ملی و بین المللی به زلزله زدگان هرات کمک کرده‌اند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا