افغانستان

امارت اسلامی: کمک‌های جامعه جهانی در بخش جلوگیری از آسیب‌های اقلیمی نباید سیاسی شود

اداره ملی حفاظت از محیط زیست امارت اسلامی به مناسبت هفته جهانی تغییر اقلیم از جامعه جهانی خواسته که کمک‌های‌شان را در بخش جلوگیری از آسیب‌های اقلیمی را سیاسی نسازند.

حافظ عزیز رحمن، رییس اداره ملی حفاظت از محیط زیست امارت اسلامی روز یک‌شنبه، ۲۳ میزان در مراسم بزرگداشت از هفته جهانی تغییر اقلیم گفته که انتشار گازهای گلخانه‌ای در بعضی کشورها سبب افزایش تغییر اقلیمی در منطقه شده و این کار سبب افزایش خشک سالی، سیل، زمین لرزه و کاهش آب‌های آشامیدنی گردیده است.

همچنان معاون اداری ریاست الوزرا نیز در این مراسم گفته افغانستان ششمین کشور متاثر از تغییرات اقلیمی در جهان به شمار می رود در حالیکه میزان انتشار و تولید گازهای گلخانه ی در افغانستان به پیمانه اندک است.

اداره ملی حفاظت از محیط زیست از جامعه جهانی می خواهد کمک های شان را در بخش جلوگیری از آسیب های اقلیمی سیاسی نسازند و می افزاید کمک‌های جامعه جهانی در بخش مبارزه با جلوگیر از آسیب‌های اقلیمی در افغانستان، کاهش یافته است که نبود همکاری های جامعه جهانی سبب شده که اقلیم و محیط زیست افغانستان بیشتر زیانمند شود.

تغییرات اقلیمی از چند سال به این سو، به جدی ترین چالش جهانی تبدیل شده که حیات انسان ها و دیگر گونه های زنده و در نهایت زمین را در خطر انداخته است.

 

دکمه بازگشت به بالا