جهانعکس

شمار قربانیان حمله اسرائیل به بزرگترین شفاخانه غزه از 500 نفر گذشت

شمار جان باختگان حمله اسرائیل به بیمارستان الاهلی باپتیست در غزه به 500 نفر افزایش پیدا کرد.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه به خبرنگار آنادولو اعلام کرد که شمار قربانیان بمباران بیمارستان الاهلی باپتیست در این منطقه توسط اسرائیل به 500 نفر رسید.

این وزارتخانه در بیانیه قبلی اعلام کرده بود که دست‌کم 200 نفر در این حمله جان‌باخته‌اند.

از سوی دیگر، محمود عباس، رئیس دولت فلسطین در پی این حمله اسرائیل، 3 روز عزای عمومی اعلام کرد.

مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس در واکنش به حمله اسرائیل به بیمارستان الاهلی باپتیست گفت: صدها انسان کشته شدند.

وی افزود: غزه در شرایط سختی قرار دارد. سیستم درمان، آب و بهداشت در حال فروپاشی است. غرور انسان‌ها را سلب می‌کنند.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه به خبرنگار آنادولو اعلام کرد که شمار قربانیان بمباران بیمارستان الاهلی باپتیست در این منطقه توسط اسرائیل به 500 نفر رسید.

ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه

اسرائیل: 304 نظامی اسرائیلی کشته‌ شدند

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در عملیات گردان‌های عزالدین قسام وابسته به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» تحت عنوان «طوفان الاقصی»، که در هفتم اکتبر آغاز شد، تا کنون 304 نظامی اسرائیلی کشته شده‌اند.

ارتش اسرائیل نام دو تن از نظامیان کشته شده در شهرک «Netiv HaAsara» در حومه غزه را اعلام کرد.

کاخ‌سفید: نشست چهارجانبه اردن، فلسطین، آمریکا و مصر لغو شد

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با خبرنگاران در هواپیمای ریاست جمهوری اظهار داشت که نشست چهارجانبه‌ اردن، فلسطین، آمریکا و مصر که قرار بود جو بایدن پس از سفرش به تل‌آویو، به اردن رفته و در آن مشارکت کند، با تصمیم مشترک طرفین به دلیل 3 روز عزای عمومی اعلام شده پس از حمله به بیمارستان الاهلی باپتیست در غزه لغو شد.

کربی اذعان داشت: بایدن پس از حمله به بیمارستان با پادشاه اردن صحبت و توافق کردند که این دیدار به تعویق بیفتد؛ به‌ویژه محمود عباس، رئیس دولت فلسطین به صراحت اعلام کرد که می‌خواهد برای 3 روز عزاداری به خانه بازگردد.

وی افزود: بایدن پس از بازگشت از اسرائیل، به تماس‌های تلفنی با طرف‌ها به ویژه مصر و فلسطین ادامه خواهد داد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در خصوص اعزام ناوگان هواپیمابر آمریکا به مدیترانه شرقی گفت: این نیروها با هدف ارسال سیگنال قوی بازدارندگی در آنجا حضور دارند.

فیدان: ایران موضوع مهمی در نزاع اسرائیل و فلسطین است

هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با سردبیران روزنامه‌ها در آنکارا با بیان اینکه ایران از نظر ابعاد نظامی و سیاسی موضوع مهمی در نزاع اسرائیل و فلسطین است، گفت: باید موضع ایران را به دقت تحلیل کرد.

وزیر خارجه ترکیه در خصوص روابط ایران و اسرائیل اظهار داشت: خط مقاومت ایران به ویژه از طریق گروه‌های شبه نظامی وابسته به آنها، گفتمان و نحوه عملکردشان، در بین پایگاه‌های خود در سیاست‌های منطقه‌ای مشروعیت کسب کرده، اما این یک تهدید بزرگ برای اسرائیل است.

وی افزود: در سال‌های اخیر، منطقه‌ای وجود دارد که تلاش‌های ایران برای انتقام از اسرائیل و مبارزه حماس برای آزادی در آن تلاقی می‌کنند. ظاهرا آنها از یکدیگر سود می‌برند. هم اکنون اولویت ما جلوگیری از گسترش حوزه جغرافیایی درگیری است.

 

دکمه بازگشت به بالا