جهان

اردوغان خواستار توقف حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان در غزه شد

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن بیان اینکه منطقه ما باید هر چه زودتر از این جنون که توسط کشورهای غربی تشویق می‌شود نجات یابد، خواستار توقف حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان در غزه شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی مطلبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تاکید کرد: تشدید حملات به غزه، جز رنج و درد، مرگ و اشک بیشتر چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: مجدداً از دولت اسرائیل می‌خواهم که هرگز دامنه حملات خود علیه غیرنظامیان را گسترش ندهد و عملیات‌هایی را که در حد نسل کشی است، فوراً متوقف کند.

اردوغان گفت: واضح و روشن است که با کشتن کودکان، زنان و غیرنظامیان و بمباران بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و کلیساها در غزه نمی‌توان به امنیت دست یافت.

وی ادامه داد: دولت اسرائیل به جای اینکه از اشتباه خود برگردد و با فکر دولت عمل کند، مانند یک سازمان با تحریک بازیگران خارج از منطقه عمل می‌کند.

-منطقه باید هر چه زودتر از این جنون که توسط کشورهای غربی تشویق می‌شود، نجات یابد

اردوغان تصریح کرد: منطقه ما باید هر چه زودتر از این جنون که توسط کشورهای غربی تشویق می‌شود و سازمان‌های رسانه‌ای غربی نیز برای مشروعیت بخشیدن به آن با هم به رقابت می‌پردازند، نجات یابد.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه به تمام تلاش خود برای جلوگیری از ریختن خون انسان‌های بی‌گناه بیشتر، جلوگیری از هر گونه تراژدی انسانی بیشتر و حل و فصل مناقشات در فلسطین قبل از اینکه به نقطه‌ای بی بازگشت برسد، ادامه خواهد داد.

اردوغان همچنین اظهار داشت: معتقدیم که منطقه ما با ایجاد مکانیسم‌های جدیدی که امنیت همه ساکنان این سرزمین‌ها را تضمین می‌کند، به ثبات پایدار دست خواهد یافت.

وی گفت: از همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی دعوت می‌کنم که صمیمانه از ابتکارات برای برقراری آتش‌بس بشردوستانه در غزه در اسرع وقت حمایت کنند.

دکمه بازگشت به بالا