جهان

واکنش سازمان همکاری اسلامی به نگرش اسرائیل به دبیرکل سازمان ملل:

- سازمان همکاری اسلامی حمله غیراخلاقی و غیرقانونی (کلامی) قدرت اشغالگر اسرائیل علیه آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل را به شدیدترین وجه محکوم می کند و آن را باج گیری سیاسی می دانیم.

سازمان همکاری اسلامی نگرش “غیر اخلاقی و غیرقانونی” اسرائیل در قبال سخنرانی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) در شورای امنیت را محکوم کرد و آن را “باج گیری سیاسی غیرقابل قبول” خواند. .

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای کتبی که در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرد، به رفتار اسرائیل در قبال گوترش، دبیرکل سازمان ملل واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «سازمان همکاری اسلامی حمله غیراخلاقی و غیرقانونی (کلامی) قدرت اشغالگر اسرائیل علیه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل را به شدت محکوم می‌کند و این باج‌گیری سیاسی قدرت اشغالگر اسرائیل علیه سازمان ملل است. و دبیر کل آن.” “ما آن را به عنوان گفته شده است.

در بیانیه سازمان همکاری اسلامی، سخنان گوترش در شورای امنیت سازمان ملل متحد با وظایف و مسئولیت‌های وی مطابق با قوانین بین‌المللی و بشردوستانه، معاهدات و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد است.

این سازمان همچنین در بیانیه خود خاطرنشان کرد که از «تلاش‌ها و نقش فشرده» دبیرکل گوترش و نهادهای سازمان ملل در همه سطوح برای پایان دادن به جنایات جنگی اسرائیل علیه مردم فلسطین، سرزمین و مقدسات آنها بسیار قدردانی می‌کند.

– سخنرانی گوترش در شورای امنیت

گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنرانی روز گذشته خود در شورای امنیت سازمان ملل، حملات حماس در اسرائیل در 7 اکتبر را محکوم کرد و گفت:

با این حال، ما همچنین باید آگاه باشیم که حملات حماس از ناکجاآباد اتفاق نمی‌افتد. مردم فلسطین 56 سال است که تحت اشغال خفقان‌آوری قرار گرفته‌اند. آنها شاهد تصرف گام به گام زمین‌های خود با شهرک‌سازی و خشونت هستند. اقتصاد آنها ویران شده، مردم آواره شده اند و خانه هایشان با خاک یکسان شده است.

گوترش با بیان اینکه حملات حماس علیه اسرائیلی ها “نمی تواند توجیه کننده مجازات دسته جمعی مردم فلسطین” باشد، افزود: “حتی جنگ ها نیز قوانینی دارند.” او گفت.

به دنبال این سخنان، گیلاد اردان، نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل خواستار استعفای دبیرکل سازمان ملل شد و الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل دیدار خود با گوترش را لغو کرد.

دکمه بازگشت به بالا