جهان

قربانیان فلسطینی به بیش از 6 هزار نفر رسید

وزارت بهداشت حماس اعلام کرد، شمار کشته‌شدگان حملات اسرائيل به غزه به ۶ هزار و ۵۴۶ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت حماس امروز چهارشنبه شمار کشته‌شدگان حملات اسرائيل به غزه را که از هفت اکتبر،‌ زمان حمله غافلگیرکننده حماس آغاز شد و شدت گرفت ۶ هزار و ۵۴۶ نفر اعلام کرد.

بنا به گزارش مقامات دولت حماس،‌ در این حملات دست کم ۲ هزار و ۷۰۴ کودک جان باخته و حدود ۱۷۴۳۹ نفر از ساکنان غزه نیز زخمی شده‌اند.

آمار منتشر شده امروز در مقایسه با روز گذشته بیش از ۷۵۰ کشته افزایش داشته است، این در حالی است که غزه طی بیست و چهار ساعت گذشته شاهد تشدید بمباران‌ها و حملات هوایی اسرائيل بوده است.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی سه‌شنبه پیش (۲۴ اکتبر) به ناکامی تل‌آویو در متوقف کردن حماس و استفاده آن از موشک با وجود بمباران شدید نوارغزه، اعتراف کرد و اذعان داشت: «ارتش اسرائیل هفته‌های طولانی عملیات در پیش رو دارد و بر اساس تصمیمات سطوح سیاسی عمل خواهد کرد..حماس همچنان قادر به پرتاب موشک است و ارتش اسرائیل همچنان به حملات شدید خود به شمال نوار غزه ادامه می‌دهد».

۲۰ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد. عملیاتی که تاکنون دست‌کم به کشته شدن ۱۳۰۰ صهیونیست منجر شده و حملات وحشیانه و تلافی‌جویانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه علاوه بر ویرانی مناطق مسکونی و زیرساخت‌های آن، به شهادت و مجروحیت و آوارگی هزاران فلسطینی منجر شده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین دوره حملات‌شان، 250 نقطه از غزه را هدف قرار دادند و بمب‌های بسیار سنگینی به کار بردند که ستون‌های عظیم دود بر بالای این منطقه شکل دادند. لحظات بمباران‌های تازه غزه از زاویه جنگنده‌ها و از سطح زمین را می‌بینید.

وزارت کشور فلسطین در کانال تلگرام اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیل به خانه‌ای در منطقه خان‌یونس در جنوب نوار غزه حمله کرده‌اند.

خبرگزاری «شهاب» نیز اعلام کرد که 18 نفر از اعضای یک خانواده که بیشتر آنها کودک بودند در نتیجه حمله مذکور جان باخته اند.

همچنین ارتش اسرائیل علاوه بر بمباران هوایی، بسیاری از شهرک‌ها در بخش‌های شرقی خان‌یونس را با آتش توپخانه هدف قرار داد.

جنگنده‌های ارتش اسرائیل همچنین دو خانه در منطقه بیت لحیه در شمال غزه را بمباران کردند که در نتیجه آن شماری جان باخته و مجروح شدند.

دکمه بازگشت به بالا