جهان

29 هزار خانه در حملات اسرائیل به غزه به طور کامل ویران شد

- در جریان این حملات، 190 هزار خانه آسیب جزئی، 29 هزار خانه به طور کامل تخریب شد و گزارش شد که حداقل 2 هزار نفر زیر آوار هستند.

– در میان ساختمان های بمباران شده 79 ساختمان دولتی، 38 مسجد، 3 کلیسا و 189 مدرسه وجود دارد. 25 مدرسه از بین رفتند
– یک میلیون و 500 هزار نفر خانه های خود را ترک کردند و به مراکز و بیمارستان ها پناه بردند.
استانبول (AA) – اعلام شد که 29 هزار خانه در نوار غزه به طور کامل ویران شده و حداقل 2 هزار نفر زیر آوار مانده اند که اسرائیل از 7 اکتبر زیر بمباران شدید آن قرار دارد.

دفتر رسانه ای دولت در غزه اطلاعات به روز شده در مورد خسارات جانی و مالی در حملاتی که اسرائیل از 7 اکتبر انجام داده است، به اشتراک گذاشت.

بر این اساس در حالی که تاکنون 190 هزار خانه در این حملات آسیب جزئی دیده است، 29 هزار خانه به طور کامل تخریب شده و گزارش هایی مبنی بر اینکه حداقل 2 هزار نفر زیر آوار هستند، دریافت شده است.

به دلیل حملات و تهدیدات اسرائیل، یک میلیون و 500 هزار نفر خانه های خود را ترک کردند و به مراکز پناهندگی، بیمارستان ها و مراکز عمومی پناه بردند.

علاوه بر این، 79 ساختمان دولتی، 38 مسجد، 3 کلیسا و 189 مدرسه در این حملات بمباران شدند. 25 مدرسه از بین رفتند.

– دلیل هولوکاست غزه سکوت جامعه جهانی است

در بیانیه مکتوب دفتر رسانه، از امت اسلامی و آزادگان جهان خواسته شد تا تحرکات توده‌ای را برای فشار بر اسرائیل و حامیان آن و حمایت از مردم فلسطین افزایش دهند.

در این بیانیه تاکید شده است که “هولوکاست نازی ها” در غزه به دلیل درماندگی، سکوت و مواضع شرم آور جامعه جهانی و چراغ سبز آمریکا ادامه یافت.

خاطرنشان شد که به دلیل خرابی تجهیزات امداد و نجات و تمام شدن سوخت در آینده نزدیک هیچ فردی از زیر آوار نجات پیدا نمی کند.

– اسرائیل از پاسخگویی نمی ترسد

در این بیانیه همچنین آمده است که اعتراف اسرائیل به بمباران خانه خانوادگی وائل الدحده، خبرنگار تلویزیون الجزیره مستقر در قطر نشان می دهد که از پاسخگویی در مورد جنایات خود هراسی ندارد.

خاطرنشان شد که اسرائیل همچنان به ارتکاب “شنیع ترین جنایات” علیه غیرنظامیان، بستن دروازه های مرزی غزه و جلوگیری از ورود مواد غذایی، دارو و سوخت ادامه می دهد.

در نهایت از او خواسته شد که توضیح دهد «هدف‌های نظامی» که اسرائیل ادعا می‌کرد هر روز صدها نفر آنها را هدف قرار می‌دهد، که در واقع خانه‌های غیرنظامیان چیزی بیش نبودند، توضیح دهد.

دکمه بازگشت به بالا