افغانستانپناهندگانجهان

وزیر داخله پاکستان: مهاجران افغان بدون مدارک معتبر را طی مراحلی اخراج می کند

وزیر داخله پاکستان گفته است که در مرحله اولیه، مهاجرانی که فاقد مدارک قانونی معتبر هستند، به کشور بازگردانده خواهند شد.

وزیر داخله پاکستان گفته است که در مرحله اولیه، مهاجرانی که فاقد مدارک قانونی معتبر هستند، به کشور بازگردانده خواهند شد. در مقابل، در مرحله بعدی، مهاجرانی که در سازمان ملل ثبت نام کرده اند و افراد دارای کارت شناسایی دولتی پاکستان (CNIC) با اخراج مواجه خواهند شد.
سرفراز بوگتی، وزیر کشور پاکستان روز شنبه در مصاحبه ای با جیو نیوز گفت که مهاجران افغان بدون مدارک قانونی در چند مرحله اخراج خواهند شد.
وی تاکید کرد: مهاجران بدون مدارک اقامتی معتبر و کسانی که با هویت جعلی وارد کشور شده اند، اولین هدف در این مرحله هستند.

به گفته وزیر کشور پاکستان، طرح شناسایی مهاجران غیرقانونی تا پایان ماه اکتبر تکمیل شده و پس از مهلت تعیین شده، تمامی مهاجران غیرقانونی بازداشت خواهند شد.

بوگتی افزود که تقریباً 15000 تا 20000 مهاجر به طور داوطلبانه از کشور بازگشته اند.

وی تاکید کرد که همه مهاجران غیرقانونی باید پاکستان را ترک کنند و تعداد کل مهاجران شامل پناهندگان ثبت شده در سازمان ملل و دارندگان کارت شناسایی ملی برای پاکستانی های خارج از کشور (NICOP) به سه میلیون نفر می رسد.

این در حالی است که تنها دو روز تا پایان ضرب الاجل مهاجران غیرقانونی برای خروج از پاکستان باقی مانده است و این روند به سرعت در حال افزایش است.

گزارش ها حاکی از آن است که در کمتر از یک ماه از یک میلیون و 700 هزار مهاجر بدون مدارک قانونی، بیش از 86 هزار نفر اخراج شده اند.

علاوه بر این، بیش از دو میلیون شهروند افغانستان بدون مدارک قانونی در پاکستان زندگی می کنند.

لازم به ذکر است که با وجود فشارهای بین المللی برای لغو تصمیم پاکستان، این کشور همچنان بر اخراج مهاجران تاکید می کند.

دکمه بازگشت به بالا