افغانستانزندگی

سازمان ملل: قربانیان زلزله هرات هنوز به کمک فوری نیاز دارند

در طول سه هفته گذشته پس از زلزله مرگبار در هرات، سازمان ملل متحد اعلام کرده است که هنوز نیاز به کمک های فوری برای رفع نیازهای جدی و حساس افراد آسیب دیده وجود دارد.
این سازمان اعلام کرد از 93 میلیون دلار مورد نیاز تنها 24 میلیون دلار تحویل یا تعهد شده است.
دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد در گزارش اولیه خود در مورد وضعیت کمک های بشردوستانه به زلزله زدگان هرات در 7 اکتبر نوشت که هنوز به 69 میلیون دالر اضافی نیاز است.

بر اساس این گزارش، 114000 نفر به کمک فوری نیاز دارند که 103000 نفر از آنها عمدتاً در زمینه مواد غذایی کمک دریافت کرده اند. علاوه بر این، به 43000 نفر سرپناه داده شده است و نزدیک به دو میلیون دلار کمک نقدی برای حدود 7300 خانوار در این مدت توزیع شده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، زمین لرزه های ماه اکتبر 1080 کشته و 1950 زخمی برجای گذاشت. آنها تخمین می زنند که 1.6 میلیون نفر در اثر زلزله هرات متاثر شده اند، از جمله 114000 نفر که نیاز فوری به کمک دارند.

این دفتر در ادامه افزود: بر اساس ارزیابی تصاویر ماهواره ای، 513 روستا در این زمین لرزه ها آسیب دیده اند. بر اساس گزارش آنها، زمین لرزه های اخیر بر زندگی 43 هزار و 400 نفر در شش منطقه تأثیر مستقیم گذاشته است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، وضعیت در ولسوالی های «انجیل» و «زندجان» بدتر از سایر ولسوالی های این ولایت بوده است.

هرات به تاریخ 7 اکتوبر زلزله ای به بزرگی 6.3 ریشتر را تجربه کرد و پس از آن چندین پس لرزه ولایات غربی افغانستان را لرزاند.

دکمه بازگشت به بالا