جهانعکس

32 هزار خانه تاکنون در حملات اسرائیل به غزه کاملا ویران شد

200 هزار خانه در نوار غزه که مورد حمله شدید اسرائیل بمباران شده و 32 هزار نفر از آنها به طور کامل ویران شده است.

سلمه معروف، رئیس دفتر رسانه ای دولت در غزه، در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره ویرانی و تلفات جانی در غزه که اسرائیل از 7 اکتبر تحت بمباران شدید غزه است، اطلاعاتی را ارائه کرد.

معروف تصریح کرد که بیش از 200 هزار خانه در این حملات بمباران شد و 32 هزار خانه به طور کامل ویران یا غیرقابل سکونت شدند.

معروف همچنین گفت که 80 ساختمان دولتی، 47 مسجد، 3 کلیسا و 203 مدرسه در این حملات بمباران شده و 37 مورد از آنها از کار افتاده است.

رئیس اداره معروف این اطلاعات را به اشتراک گذاشت که در این حملات 116 پرسنل پزشکی و 18 نفر از اعضای تیم نجات جان خود را از دست دادند و 12 شفاخانه و 32 مرکز بهداشتی از خدمات خارج شدند.

“غزه منطقه فاجعه است”

معروف با بیان اینکه اسرائیل در دو روزی که خدمات و ارتباطات اینترنتی قطع شد، بیش از 60 قتل عام مرتکب شد، تصریح کرد: در این کشتارها صدها نفر کشته و زخمی شدند.

غزه امروز یک منطقه فاجعه است». معروف گفت و از جامعه و سازمان های بین المللی خواست تا به مسئولیت های خود عمل کنند.

معروف با اشاره به اینکه نگرش شرم آور جامعه جهانی نسبت به این نکبت انسان دوستانه (فاجعه بزرگ) که در قرن بیست و یکم رخ داد، در تاریخ ماندگار خواهد شد، معروف خواستار اقدام برای توقف حملات و اطمینان از ورود بدون مانع کمک های بشردوستانه به غزه شد. به صورت منظم

حملات اسرائیل به غزه در طول شب ادامه یافت

هواپیماهای جنگی، توپخانه و ناوهای جنگی ارتش رژیم صهیونیستی در طول شب نوار غزه به ویژه مناطق شمالی آن را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، مناطق بیت لحی، جبالیا و بیت حانون در شمال این شهر مورد اصابت هواپیماهای جنگی قرار گرفت.

علاوه بر بمباران شدید هواپیماهای جنگی، مناطق شرقی بیت لاهیه و جبالیا در معرض آتش توپخانه قرار گرفت.

در حالی که حملات هوایی زیادی به محله‌های سلا و ناس در شمال غربی غزه انجام شد، مگازی و شرق خان یونس در بخش‌های مرکزی شهر هدف گلوله‌های توپخانه قرار گرفتند.

خانه خانواده ابوسیدو در خان یونس و دو خانه در شرق و غرب رفح در مرز مصر مورد اصابت جنگنده‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

در حالی که گفته می‌شود در این حملات کشته و زخمی شده‌اند، آماری ارائه نشده است.

تعداد کامیون های ارسال شده به غزه از 7 اکتبر به 118 دستگاه رسیده است

هلال احمر فلسطین بیانیه ای کتبی در این باره منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: 24 کامیون حاوی مواد غذایی و لوازم اولیه پزشکی که امروز وارد دروازه مرزی رفح شدند، از هلال احمر مصر دریافت شد.

خاطرنشان شد که تعداد کامیون هایی که برای کمک رسانی وارد غزه شده اند از 7 اکتبر که حملات آغاز شد، 118 دستگاه بوده است، اما تاکنون اجازه سوخت داده نشده است.

دسترسی به اینترنت در برخی مناطق شمال غزه قطع شد

شعبه غزه شرکت مخابرات فلسطینی جوال اعلام کرد که دسترسی به اینترنت و ارتباطات در برخی مناطق شمال شهر قطع شده است.

در این بیانیه مکتوب که در صفحه فیس بوک جوال منتشر شده، اشاره شده است که در نتیجه اختلال در عملکرد ژنراتور اصلی در منطقه شیخ رضوان، قطعی در دسترسی و ارتباطات اینترنتی رخ داده است.

در این بیانیه آمده است که تلاش ها برای رفع این نقص بدون وقفه ادامه دارد و یادآور شد که از روز شروع حملات، قطعی های مکرری در دسترسی به اینترنت، تلفن ثابت و تلفن های همراه در دستگاه های تلفن همراه وجود داشته است.

بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین در غزه بر اثر حملات اسرائیل آسیب دید

گفته می شود که بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین در غزه بر اثر حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی آسیب دیده است.

رئیس بیمارستان دکتر صبحی سکیک در بیانیه کتبی خود اعلام کرد که بیمارستان به دلیل هدف قرار دادن مکرر اطراف آن توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی آسیب جدی دیده است.

سکیک با اشاره به اینکه تنها بیمارستان بیماران سرطانی در غزه، بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین است، از ترکیه برای محافظت از بیمارستان و توقف حملات اسرائیل درخواست کمک کرد.

سکیک با اشاره به اینکه در جریان بمباران شدید اطراف بیمارستان، بیماران و کادر درمانی مجروح شدند، تاکید کرد که احتمال دارد بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین هدف حمله وحشیانه قرار گرفته باشد.

از سوی دیگر، می الکیله وزیر بهداشت فلسطین در دیدار با دایکه پوتزل، نماینده ویژه آلمان در امور بشردوستانه در رام الله، اعلام کرد که ضریب اشغال بیمارستان های غزه به 150 درصد رسیده است.

کیله با بیان اینکه تعداد بیماران در بیمارستان شیفا به 5 هزار نفر رسیده است، خاطرنشان کرد: این بیمارستان تنها 700 نفر ظرفیت دارد.

تهدید ارتش اسرائیل به بمباران بیمارستان قدس غزه که هزاران نفر در آن پناه گرفته اند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی در طول شب مناطق اطراف بیمارستان بیت المقدس را که حدود 12 هزار نفر در آن در نوار محاصره غزه پناه گرفته بودند، بمباران کردند.

بر اساس اطلاعاتی که خبرگزاری فلسطینی وفا از منابع خود در منطقه در آغاز بیست و چهارمین روز جنگ ارائه کرد، جنگنده های رژیم صهیونیستی ساختمان های اطراف بیمارستان بیت المقدس را در طول شب مورد بمباران شدید قرار دادند.

12 هزار نفری که در بیمارستان بیت المقدس وابسته به هلال احمر فلسطین به خیال امن بودن پناه گرفته بودند، در جریان بمباران روزهای سختی را سپری کردند.

هلال احمر فلسطین در بیانیه خود اعلام کرد که مقامات اسرائیلی بیمارستان بیت المقدس را تهدید به بمباران کرده و خواستار تخلیه فوری آن شدند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی که از کادر پزشکی بیمارستان قدس در منطقه تل الحوا غزه و غیرنظامیانی که در آنجا پناه گرفته بودند خواسته بودند تا بیمارستان را ترک کنند، عمداً اطراف بیمارستان را بمباران کردند و خسارت وارد کردند. در بخش هایی از آن تاکید کرد که کادر درمانی بیمارستان از انجام وظایف خود دست بر نمی دارند.

در این بیانیه خاطرنشان شد که 12 هزار نفر به دلیل ایمن بودن در بیمارستان بیت المقدس پناه گرفتند و حدود 800 نفر از جمله بیماران و مجروحان در بیمارستان مداوا شدند.

از 7 اکتبر تاکنون 35 خبرنگار جان خود را از دست داده اند

تعداد خبرنگارانی که در حملات اسرائیل به نوار غزه که از هفتم اکتبر در محاصره قرار دارد، جان خود را از دست دادند، 35 نفر اعلام شد.

دفتر رسانه ای دولت غزه در صفحه تلگرامی خود اعلام کرد که 35 خبرنگار در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه جان خود را از دست دادند.

در این بیانیه، فهرستی حاوی اسامی 35 خبرنگار کشته شده منتشر شد.

دکمه بازگشت به بالا