افغانستان

سرپرست وزارت دفاع پاکستان نسبت به رفتار «ظالمانه» با افغان‌ها هشدار داد

سرپرست وزارت دفاع طالبان با انتقاد از رفتار پاکستان با مهاجران افغان، گفت: اسلام آباد باید عواقب تصمیم یکجانبه خود را در قبال مهاجران بررسی کند.

محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع طالبان، از اسلام آباد خواست تا آزار، بدرفتاری و مصادره اموال مهاجران افغان در کشور را متوقف کند، زیرا چنین اقداماتی فاقد وجاهت قانونی است.
وی تصریح کرد: رژیم پاکستان باید برای رویارویی با عواقب اقدامات خود آماده باشد و مسئولیت آسیب‌هایی را که وارد می‌کند به عهده بگیرد. وی همچنین تاکید کرد که اداره طالبان از نزدیک رفتار پاکستان با مهاجران را زیر نظر دارد.

به گفته وی، شهروندان افغانستان در سرحدات و جاده ها از بی عدالتی رنج می برند و باید فورا جلوی این امر گرفته شود. وی از جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و سازمان های خیریه خواست تا از پاکستان بخواهند که به وضعیت کنونی مهاجران پایان دهد.

یعقوب مجاهد هشدار داد که این وضعیت روابط افغانستان و پاکستان را تحت تأثیر قرار خواهد داد زیرا تصمیم یکجانبه و ظالمانه پاکستان برای اداره موقت افغانستان غیرقابل قبول است.

شایان ذکر است که با پایان یافتن مهلت یک ماهه پاکستان به مهاجران فاقد اقامت قانونی در این کشور، هزاران مهاجر از طریق گذرگاه تورخم و اسپین بولدک به اجبار و داوطلبانه به افغانستان بازگردانده می شوند.

این مهاجران در آستانه فصل سرد زمستان به کشور باز می گردند و با چشم انداز دلهره آور شروع دوباره در افغانستان با نیازهای متعدد و منابع محدود روبرو هستند.

دکمه بازگشت به بالا