جهان

وزارت بهداشت غزه: بیمارستان شفا به دلیل حملات اسرائیل از کار افتاده است

وزارت بهداشت غزه گزارش داد که بیمارستان شفا از کار افتاده است زیرا ارتش اسرائیل هر چیزی را که داخل آن حرکت می کرد هدف قرار داده است.

طبق بیانیه دفتر رسانه ای دولت غزه، اشرف القدری، سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ارتش اسرائیل بیمارستان شفا را محاصره کرده است.

کودرا با بیان اینکه هواپیماهای بدون سرنشین ارتش اسرائیل بر فراز آنها پروازهای فشرده انجام می دهند، سخنان خود را اینگونه ادامه داد:

ما در حال حاضر در محوطه بیمارستان شفا گیر افتاده ایم. می توان گفت: بیمارستان شفا به دلیل هدف قرار دادن نیروهای اسرائیلی هر چیزی که در آن حرکت می کند از کار افتاده است.

کودرا با تاکید بر اینکه خدمات در بخش‌های مراقبت‌های ویژه و اطفال بیمارستان متوقف شده و دستگاه‌های اکسیژن کار نمی‌کنند، گفت: بر اثر آتش‌سوزی شدید در بیمارستان دو بیمار را از دست دادیم و سایر بیماران نیز در معرض تهدید هستند. او گفت.

کودرا با بیان اینکه اسرائیل 5 طبقه از ساختمان جراحی بیمارستان شیفا را هدف قرار داد، خاطرنشان کرد: به دلیل حملات شدید ارتش اسرائیل، آنها نمی توانند از این بخش به بخش دیگر حرکت کنند.

– آخرین وضعیت حملات اسرائیل به غزه

در حالی که شاخه مسلح حماس، گردان‌های عزالدین قسام، حمله همه جانبه‌ای را در صبح روز هفتم اکتبر به بهانه «پاسخ به تجاوزات مستمر اسرائیل علیه فلسطینی‌ها و ارزش‌های مقدس آنها به‌ویژه مسجد الحرام» آغاز کرد. اقصی، ارتش اسرائیل نیز حملات هوایی شدیدی را علیه نوار غزه انجام داد و بمباران را آغاز کرد.

اسرائیل اعلام کرد که از 7 اکتبر تاکنون 1200 اسرائیلی از جمله 354 سرباز کشته و 5132 نفر زخمی شده اند که 38 نفر از آنها در درگیری ها در نوار غزه بوده اند.

به گفته اسرائیل، 239 اسیر اسرائیلی در دست گردان های قسام هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در غزه، در حملات رژیم صهیونیستی 11 هزار و 78 فلسطینی از جمله 4 هزار و 506 کودک و 3 هزار و 27 زن کشته و 27 هزار و 490 نفر زخمی شدند.

در کرانه باختری و اورشلیم، نیروهای اسرائیلی و شهرک نشینان یهودی 182 فلسطینی را کشتند.

ارتش اسرائیل بیمارستان شفا که بزرگترین مرکز بهداشتی غزه با هزاران مجروح و غیرنظامی است، بیمارستان کودکان نصر، باپتیست الاهلی و بیمارستان های دوستی ترکیه و فلسطین و اطراف بیت المقدس و بیمارستان های اندونزیایی وابسته به فلسطینی ها را هدف قرار داد. هلال احمر، مجبور به تخلیه. در این حملات صدها نفر کشته و زخمی شدند.

در درگیری ارتش رژیم صهیونیستی و حزب الله از 8 اکتبر تاکنون 70 نفر از اعضای حزب الله و 4 سرباز اسرائیلی جان خود را از دست دادند.

دکمه بازگشت به بالا