جهان

عباس: از آمریکا و شورای امنیت می‌خواهیم حملات اسرائیل به غزه را متوقف کنند

محمود عباس، رئیس‌ فلسطین از آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به مسئولیت‌های خود در قبال فلسطین عمل کرده و حملات اسرائیل به نوار غزه را متوقف کنند.

عباس، رئیس‌فلسطین در نشست فوق‌العاده مشترک سران سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب که در ریاض، پایتخت عربستان سعودی آغاز شد، درباره وضعیت نوار غزه که در معرض حملات مستمر اسرائیل است، اظهاراتی را بیان کرد.

عباس خاطرنشان کرد: اسرائیل امکان راه حل دو دولتی را از بین برده است، شهرک سازی یهودی در کرانه باختری و اورشلیم، الحاق، پاکسازی قومی، سیاست های تبعیض آمیز و محاصره نوار غزه و همچنین نظامی راه حل های امنیتی اجرا شده توسط اسرائیل و تاکید کرد که آنها حقوق مشروع مردم فلسطین را نمی پذیرند و مذاکره نمی کنند.

عباس با بیان اینکه نوار غزه بخشی جدایی ناپذیر از دولت فلسطین است و باید راه حل سیاسی جامعی در تمامی سرزمین های فلسطین از جمله بیت المقدس و نوار غزه ایجاد شود، گفت: آنها با گرفتن کمک های مالی دولت فلسطین از سوی اسرائیل مخالفت کردند. به نوار غزه

عباس از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) موافقت کند، حمایت بین المللی از مردم فلسطین فراهم کند و ضامن راه حل دو دولتی باشد که ایجاد یک کشور مستقل و مستقل را در نظر می گیرد. دولت مستقل فلسطین با پایتختی اورشلیم شرقی و سازمان آزادیبخش فلسطین (سازمان آزادیبخش فلسطین) نیز استدلال کرد که این تنها نماینده قانونی مردم فلسطین است.

عباس با اشاره به اینکه جامعه جهانی باید از نهادهای کشور فلسطین برای انجام وظایف خود در خاک خود و بازسازی نوار غزه حمایت کند، بر اهمیت تامین منابع برای تقویت اقتصاد فلسطین تاکید کرد.

عباس با اشاره به اینکه دولت فلسطین برای محاکمه «اشغال‌گران» در دادگاه‌های بین‌المللی مبارزه می‌کند، گفت: اسرائیل و هرکسی که از آن حمایت می‌کند و از آن حمایت می‌کند، مسئولیت کامل کشتار و زخمی شدن هر کودک، زن و فلسطینی را بر عهده دارد. او گفت.

عباس با دعوت از آمریکا به پذیرش مسئولیت و مداخله برای توقف حملات اسرائیل، گفت: ما مالک این سرزمین ها، بیت المقدس و اماکن مقدس هستیم، پرچم فلسطین برافراشته خواهد ماند و اشغالگری از بین خواهد رفت. او گفت.

دکمه بازگشت به بالا