افغانستانپناهندگانزندگی

بیش از 2000 مهاجر افغان از ایران به کشور خود بازگشتند

وزارت امور مهاجران افغانستان گزارش داد که حدود 2000 مهاجر افغان به‌عنوان بخشی از روند جاری مهاجرت، داوطلبانه یا اجباراً از ایران بازگشته‌اند.
این وزارت روز چهارشنبه گزارش داد که در مجموع 1957 مهاجر افغان از ایران از طریق گذرگاه مرزی اسلام قلعه بازگشته اند.
وزارت امور مهاجرین به نقل از رئیس اداره سرحدی هرات از بازگرداندن اجباری ۲۴ خانواده متشکل از ۹۱ نفر خبر داده است. علاوه بر این، 23 خانواده که در مجموع 87 نفر بودند، داوطلبانه بازگشتند. علاوه بر این، 734 فرد مجرد به طور غیر ارادی به کشور بازگردانده شدند، در حالی که 1045 نفر دیگر ترجیح دادند داوطلبانه به کشور بازگردند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرده است که از میان این مهاجران بازگشتی، 341 نفر به عنوان نیازمند کمک شناسایی شده اند و برای حمایت به سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) معرفی شده اند.

وزارت امور مهاجران دولت موقت از بازگشت 2000 مهاجر افغان در بحبوحه افزایش اخیر اخراج شهروندان افغان از پاکستان، ایران و ترکیه خبر داده است.

روز چهارشنبه بیش از 3000 مهاجر افغان با بازگشت اجباری و داوطلبانه از پاکستان و ایران راهی افغانستان شدند. این تلاش قابل توجه برای بازگشت به کشور نشان دهنده پویایی پیچیده مهاجرت در منطقه است.

بازگشت بیش از 3000 مهاجر افغان از پاکستان و ایران در روز چهارشنبه بر چالش‌های جاری در طول یک بحران وخیم انسانی در این کشور تاکید دارد.

دکمه بازگشت به بالا