افغانستانجهان

استقبال طالبان از اعلام آتش‌بس در غزه/ بحران با اعطای حق تعیین سرنوشت به فلسطینی‌ها پایان می‌یابد

وزارت خارجه حکومت طالبان ضمن استقبال از اعلام آتش‌بس در غزه تاکید کرد این بحران با اعطای حق تعیین سرنوشت به فلسطینی‌ها پایان می‌یابد.

وزارت خارجه حکومت طالبان با انتشار بیانیه‌ای اظهارداشت اعلام توافق آتش بس چهار روزه در غزه یک گام مثبت در راستای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان است.

بر اساس این بیانیه، افغانستان از دیپلماسی فعال قطر و کمک رسانی به مردم غزه استقبال و تقدیر می‌کند بر آتش بس دایمی نیز تاکید دارد.

در بیانیه وزارت خارجه طالبان آمده است نقض حقوق بشر در غزه و برخورد دوگانه دولت‌های غربی و سازمان‌های مدعی حمایت از حقوق بشر در قبال جنایت‌های رژیم اسرائیل به اعتبار آنها لطمه جبران ناپذیر وارد کرده است.

وزارت خارجه حکومت کابل تاکید کرد راه حل دائمی مسئله فلسطین این است که به مردم این کشور حق داده شود تا مانند سایر ملت‌ها در قلمرو تاریخی خویش دولت مستقل داشته باشند.

حکومت کنونی کابل پیش از این نیز بارها از سکوت کشورهای اسلامی در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود و از جوانان مسلمان خواسته بود تا مسئولیت خود را در مقابل غزه انجام دهند.

حکومت افغانستان همچنین چندی قبل تاکید کرد جامعه جهانی باید موضع خود را در برابر حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه روشن کند.

 

دکمه بازگشت به بالا