افغانستانجهان

وزارت خارجه امریکا: شهروندان افغانستان مقیم امریکا می توانند برای اعضای خانواده‌ی شان درخواست بدهند

وزارت خارجه‌ی امریکا اعلام کرده که بر اساس ایجاد تسهیلات تازه‌، شهروندان افغانستان مقیم امریکا که دارندگان «گرین کارت» ویزای ویژه‌ی مهاجرت (اس‌آی‌وی) و اقامت موقت هستند می توانند برای اعضای خانواده‌ی شان در افغانستان درخواست اقامت بدهند.

این وزارت روزیکشنبه، ۲ دسامبر با نشر اعلامیه‌ای گفته که دولت امریکا این تسهیلات تازه «ویزای پیوستن به خانواده‌» برای شهروندان افغانستان را به دلایل بشر دوستانه اعلام کرده است.

در اعلامیه‌ای این وزارت آمده است که «اگر تبعه‌ی ایالات متحده هستید، همسر، فرزندان و والدین شما ممکن واجد شرایط مهاجرت فوری به امریکا باشند. اتباع ایالات متحده همچنین می‌توانند برای خواهر، برادر و فرزندان بالغ مجرد خود درخواست بدهند و آنان ممکن پس از دریافت ویزه مهاجرت نمایند.»

بر اساس اعلامیه‌ دارندگان اقامت «گرین کارت» و افرادی که از طریق ویزای ویژه مهاجرتی (سی‌آی‌وی) به آمریکا رفته‌اند هم می‌توانند برای دعوت اعضای خانواده خود درخواست بدهند.

وزارت خارجه امریکا تاکید کرده که درخواست‌ها را به اسرع وقت بررسی کرده و در صورتیکه درخواست تایید شود، مرکز ملی ویزای آن کشور با اعضای خانواده‌‌ی افغانستانی‌های مقیم امریکا تماس می گیرند تا برای ویزای مهاجرتی خود درخواست بدهند.

همچنین در اعلامیه‌ای این وزارت گفته شده افرادی که دارای اقامت دایمی امریکا هستند می توانند برای همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود، درخواست مهاجرت امریکا را بدهند.

این در حالی است که پس از به قدرت رسیدن امارت اسلامی در افغانستان هزاران تن از شهروندان کشور به کشور‌های امریکای و اروپایی پناهنده شدند.

 

دکمه بازگشت به بالا