افغانستاناقتصاد

رییس اداره استندر ملی به اظهارات مقام ایران واکنش نشان داد

ملا فیض‌الله تمیم، رییس اداره استندر ملی در پاسخ به گفته‌های مقام ایرانی گفته است که در تمام گذرگاه‌های کشور لابرتوار‍‌‌های مجهز با افراد متخصص موجود هستند که تانکرهای تیل وارد شده را نظارت می‌کنند.

اداره استندرد ملی امارت اسلامی در یک بیانیه روز سه‌شنبه، ۲۱ قوس افزوده است، کالاهای وارد شدن به کشور اگر مطابق معیارهای این اداره نباشد، مسترد می‌شوند.

مقامات ایرانی به‌ مسترد کردن پی‌هم تانکرهای تیل این کشور از سوی امارت اسلامی گفته بودند که سجنش کیفیت نفت در توان امارت اسلامی نیست چون به‌گفته‌ی آنان، میکانیسم‌های حاکم در گذرگاه‌های افغانستان فاقد معیارهای سنجش است.

رسانه‌های ایرانی به نقل از احمد معروف‌خانی، رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت و پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران گزارش داده‌اند که امارت اسلامی بدون کدام استندارد قابل دفاع تانکرهای تیل را مسترد می‌کند و گزارش‌های منتشر شده در این خصوص را «ناشی از شیطنت‌ها و فضاسازی‌های نادرست علیه ایران» عنوان کرده است.

اداره استندرد ملی امارت اسلامی اما می‌گوید: «ما از کشورهای همسایه می‌خواهیم که به جای انتقادهای بی اساس به کیفیت کالاهای خود توجه کنند.»

 

دکمه بازگشت به بالا