جهان

انفجار در خیبر پختونخوا؛ ارتش پاکستان کشته‌شدن 23 پولیس را تایید کرد

ساعاتی پس از وقوع انفجار و درگیری میان شبه نظامیان و نیروهای پولیس پاکستان در ایالت خیبر پختونخوا پاکستان، ارتش این کشور کشته شدن 23 افسر پولیس را تایید کرد.

ارتش پاکستان نا وقت روز سه‌شنبه، بیست‌و یکم قوس با نشر اعلامیه گفته است که در پی انفجار که بامداد روز گذشته در منطقه دیره اسماعیل خیل در ایالت خیبر پختونخوا 23 افسر پولیس پاکستان جان باخته‌اند.

در اعلامیه که از سوی ارتش پاکستان منتشر شده است آمده که مسولیت انفجار موتر بمب بر یک پایگاه پولیس در ایالت خیبرپختونخوا و کشته شدن 23 افسر پولیس این کشور را گروه تحریک جهاد اسلامی پاکستان به عهده گرفته است.

اما خواجه‌ محمدآصف، وزیر دفاع پیشین پاکستان در واکنش به حمله انتحاری اخیر در ایالت خیبرپختون‌خوا این کشور می‌گوید که «منشاء تروریسم تنها در افغانستان است.»

در همین حال وزارت خارجه‌ی پاکستان می‌گوید که در پیوند به حمله مرگبار روز گذشته در ایالت خیبر پختونخوا، کاردار سفارت اافغانستان در اسلام‌آباد را احضار کرده است.

این درحالی است که حکومت سرپرست تا اکنون در واکنش به ادعای دولت موقت پاکستان و احضار کاردار سفارت افغانستان در اسلام آباد اظهاری نداشته است.

مقام‌های پاکستانی بار‌ها ادعا دارند که پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، حملات در پاکستان افزایش یافته است، مقامات امارت اسلامی اما با رد این ادعا بارها تأکید کرده است که هیچ تهدیدی، از خاک افغانستان متوجه دیگر کشورها نیست.

 

دکمه بازگشت به بالا