افغانستان

سفیر ایران در کابل با امیرخان متقی دیدار کرد

وزارت خارجه امارت اسلامی اعلام کرده که حسن‌کاظمی قمی، نماینده‌ی ویژه و سفیر ایران در کابل با امیر‌خان متقی، سرپرست این وزارت درباره موضوعات اقتصادی، مهاجران و همکاری‌های سیاسی دیدار و گفتگو کرده‌اند.

حافظ ضیا احمد، سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی روزچهاشنبه، بیست‌ودوم قوس با نشر پیامی در صفحه ایکس از این دیدار‌ خبر داده است.

به گفته وزارت خارجه امارت اسلامی این دیدار‌ها به منظور بازدید درباره تحولات اقتصادی دو جانبه، مشکلات مهاجران افغانستان در ایران و همکاری‌های سیاسی و اقتصادی صورت گرفته است.

همچنین نماینده ایران در این دیدار‌ها با اشاره به اینکه ارتباط منطقه‌ی و توسعه اقتصادی منجر به تقویت روابط دو کشور شده بر جدیت متقابل و اقدامات سازنده در جهت توسعه همه جانبه تاکید کرده است.

این در حالی است که اخراج مهاجران افغانستان از ایران و مسترد کردن تیل«بی‌کیفیت» به آن کشور منجر به واکنش‌های میان دو طرف شده است.

ازسوی هم امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی نیز در این دیدار‌ به حل جدی مشکلات حقوقی و قضایی مهاجران افغانستان در ایران و حفظ موثر روابط دوجانبه در بخش‌های اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی تاکید کرده است.

این در حالی است که پیش از این نیز مقامات ایرانی با نمایندگان امارت اسلامی در باره مسایل مهمی از جمله حق‌آبه، مهاجران ، روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور دیدار کرده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا