افغانستان

کاردار سفارت ایتالیا با سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی در کابل دیدار کرد

وزارت خارجه امارت اسلامی اعلام کرده که ناتالیا کوینتاویل، کادار سفارت ایتالیا با امیر خان متقی سرپرست این وزارت در رابطه به موضوعات مختلف از جمله اخراج مهاجران افغانستان، افزایش کمک‌های بشردوستانه و انکشاف پروژه‌های ناتکمیل دیدار و گفتگو کرده‌اند.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی روزپنجشنبه، بیست‌وسوم قوس با نشر پیامی در صفحه ایکس گفته که امیر خان متقی، سرپرست این وزارت با ناتالیا کوینتاویل، کادار سفارت ایتالیا در کابل دیدار کرده است.

به گفته وزارت خارجه امارت اسلامی در این نشست در ضمن گزارش اخیر نماینده ویژه ملل متحد در امور افغانستان در رابطه به موضوعات ازجمله « اخراج اجباری مهاجران افغانستان از پاکستان، افزایش کمک‌های بشردوستانه، همکاری‌های صحی و زراعتی و تکمیل پروژه‌های ناتکمیل» این کشور بحث و گفتگو صورت گرفته است.

گفتنی است که روزگذشته نیز وزارت خارجه امارت اسلامی از دیدار حسن کاظمی قمی، نماینده‌ی ویژه و سفیر ایران در کایل با امیر خان متقی، سرپرست این وزارت خبر داده بود.

بر اساس گزارش‌ها این در دیدار نیز روی مسایل از جمله بازید از تحولات اقتصادی دو جانبه، مشکلات مهاجران افغانستان در ایران و همکاری سیاسی و اقتصادی میان دو طرف بحث صورت گرفته بود.

این در حالی است که اخراج مهاجران افغانستان از پاکستان و ضعیت بد حقوق بشری آنان از موضوعات مورد بحث در روز‌های گذشته میان نهاد‌های حقوق‌بشری و کشور‌ها قرار گرفته است.

در همین حال از آغاز روند اخراج مهاجران افغانستان از پاکستان تاکنون حدود ۵۰۰ هزار مهاجر افغانستان از پاکستان اخراج شده‌ و فرا رسیدن زمستان نیاز‌های آنان به سرپناه، غذا و کمک‌های بشری بیشتر ساخته است.

 

دکمه بازگشت به بالا