افغانستان

افغانستان، دومین مقصد خطرناک برای سفر و گردشگری

پژوهش‌های جدید سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که افغانستان به دلیل «خطر امنیتی شدید» بعد از سودان جنوبی دومین مقصد خطرناک برای سفر در سال ۲۰۲۴ معرفی شده است.

نتایج تحقیق سازمان بین‌المللی مشاوره صحی و امنیتی که بر اساس شاخص‌های امنیت، آب‌وهوا و بهداشت منتشر شده نشان می‌دهد که افغانستان از نظر امنیتی دومین کشور خطرناک در جهان است.

طبق این گزارش، در افغانستان و سایر کشورهایی که خطرناک ارزیابی شده‌اند «تهدید جدی حمله‌های خشونت‌آمیز گروه‌های مسلح که مسافران و کارکنان نهادهای بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند، وجود دارد. خدمات دولتی و حمل‌و‌نقل به سختی کار می‌کند و بخش بزرگی از کشور برای خارجی‌ها غیرقابل دسترس است.»

در مورد کشورهایی که طبق این تحقیق از بالاترین سطح هشدار امنیتی برخوردار هستند آمده است که در این کشورها، خشونت جمعی، فرقه‌ای یا نژادی رایج است و خارجی‌ها ممکن است هدف قرار گیرند.

افغانستان نه تنها از نظر امنیتی دومین مقصد خطرناک برای گردشگران در سال ۲۰۲۴ معرفی شده بلکه از نظر شاخص‌های بهداشت و آب‌وهوا نیز در عین رتبه قرار گرفته است.

سودان جنوبی در این پژوهش بالاترین سطح هشدار امنیتی را به خود اختصاص داده و خطرناک‌ترین مقصد برای گردشگران در سال ۲۰۲۴ معرفی شده و افغانستان و سوریه، به ترتیب دومین و سومین کشور خطرناک برای سفر در ۲۰۲۴ دانسته شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا