افغانستان

یکی از والی‌ها زمینه دیدار ملاهبت‌الله و مولانا فضل‌الرحمان را فراهم کرد

یک منبع معتبر تایید کرد که ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی و مولانا فضل‌الرحمان، رهبر جمعیت علمای پاکستان به کمک یکی از والی‌های امارت اسلامی باهم ملاقات کرده‌اند.

منبع از وزارت داخله امارت اسلامی که نخواست نامش در گزارش ذکر شود روز پنج‌شنبه، بیستم جدی گفت که رهبر جمعیت علمای پاکستان درخواستش برای دیدار با ملاهبت‌الله را به محض ورود به کابل مطرح کرده بود.

به گفته‌ی او، یکی از والی‌های امارت اسلامی که رابطه‌ی نزدیکی با ملاهبت‌الله دارد طبق درخواست مولانا فضل‌الرحمان، زمینه ملاقات آنان را در قندهار فراهم کرده است.

به نظر می‌رسد ملاشیرین آخند، والی قندهار و از اشخاص مورد اعتماد ملاهبت‌الله در هماهنگ کردن این دیدار نقش داشته اما منبع در این مورد چیزی نگفت.

رسانه‌های پاکستان نیز تایید کرده‌اند که مولانا فضل‌الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای این کشور در سفرش به قندهار با رهبر امارت اسلامی دیدار کرده است.

برای نخستین در ماه جوزای سال ۱۴۰۲ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر در جریان سفرش به قندهار در جنوب افغانستان با هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی دیدار کرد. فضل‌الرحمان دومین رهبر سیاسی خارجی است که با ملا هبت‌الله ملاقات کرده است.

امارت اسلامی تاکنون به‌گونه‌ی رسمی خبر ملاقات آنان را تایید یا رد نکرده‌ است.

 

دکمه بازگشت به بالا