آموزشافغانستان

امارت اسلام خواستار کمک اتحادیه اروپا در بخش صحت و آموزش در افغانستان شد

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در دیدار با رافایلا ایودیس کاردار نمایندگی اتحادیه اروپا برای افغانستان، خواستاد کمک اتحادیه اروپا در بخش صحت، آموز و بازسازی زیر بنا ها در افغانستان شد.

ارگ روز یک‌شنبه، اول دلو با نشر خبرنامه‌ای از دیدار مولوی عبدالکبیر با رافیلا ایودیس، کاردار نماینده اتحایه اروپا در افغانستان در قصر سپیدار خبر داده است.

در خبرنامه آمده است که طی این دیدار مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا گفته است که “داعش در افغانستان سرکوب شده و سرحدات نیز زیر کنترل قرار دارد.”

از سوی هم ارگ در خبرنامه‌ای گفته که مولوی عبدالکبیر در این دیدار خواهان کمک اتحادیه اروپا به بخش‌های صحت، آموزش و ساخت زیربناهای افغانستان شده است.

در همین حال ارگ به نقل از شارژدافیر اتحادیه اروپا گفته است که خانم رافیلا به توسعه مناسبات افغانستان و این اتحادیه تاکید کرده، گفت ه است که افغان ها به کمک های بشری بیشتر نیاز دارند.

این درحالی است که همزمان با زلزله‌های اخیر هرات و اخراج اجباری شهروندان اهل افغانستان از کشور پاکستان و افزایش سطح نیازمندی افغان ها، اتحادیه اروپا بارها از کمک‌های نقدی به کشور خبر داده است.

 

دکمه بازگشت به بالا