افغانستان

نزدیک به ۸۰ هزار تن از همکاران محلی سابق امریکا در افغانستان، منتظر تخلیه اند

نزدیک به ۸۰ هزار کارمند محلی سابق امریکا در افغانستان که واجد شرایط ویزای ویژه مهاجرتی ایالات متحده اند، در انتظار تخلیه در داخل افغانستان و کشورهای همسایه به سر می‌برند.
شبکه خبری سی‌ان‌ان به روز چهارشنبه، ۱۱ دلو، گزارش داد که تا هشتم ماه میزان سال جاری از میان هزاران متقاضی ویزای ویژه مهاجرتی امریکا تنها ۱۰ هزار و ۸۰۰ متقاضی تایید رهبری روند تخلیه را دریافت کرده‌اند.
در گزارش آمده که پرونده‌های ۶۷ هزار متقاضی دیگر هم بررسی شده، اما تاکنون تایید نشده است.
براساس گزارش سی‌ان‌ان، ده‌ها هزار متقاضی ویزای ویژه مهاجرتی امریکا که همکاران سابق کارمندان و نیروهای امریکایی در افغانستان بودند، روند درخواستی‌شان را آغاز کرده‌اند.
در همین حال بازرس ویژۀ ایالات متحده در امور بازسازی افغانستان (سیگار) به تازگی در گزارشی گفته که پاکستان تعدادی از پناهجویان افغان را که قرار بود به امریکا بروند به افغانستان اخراج کرده است.
سیگار گفته که بسیاری از افغان‌هایی که با امریکایی‌ها کار کرده بودند و قرار بود به ایالات متحده انتقال داده شوند، در چهارماه گذشته از پاکستان به افغانستان برگشت داده شده اند.
در گزارش آمده که در میان پناهجویان برگشت داده شده، کسانی نیز شامل اند که زندگی شان در افغانستان با خطر جدی رو به‌رو است.

 

دکمه بازگشت به بالا