جهان

بیش از ۲۰ نفر در پرونده‌‌ی مرگ ۶۸کودک در ازبکستان به حبس محکوم شدند

رسانه‌های‌ بین‌المللی گزارش دادند که حکم حبس۲۳ تن در رابطه‌ به‌پرونده‌ مرگ ۶۸کودک‌ به‌دلیل‌ مصرف‌ شربت‌ سرفه‌ تولید شده‌ای یک‌ شرکت‌ هندی‌ موسوم به (Marion Biotech) از سوی دادگاهی در ازبکستان صادر شده است.

این کشور که در آسیای میانه موقعیت دارد ، پیش‌تر شمار قربانیان مرتبط با مصرف داروهای آلوده را ۶۵ نفر اعلام کرده بود اما در ماه گذشته دادستانی تاشکند این آمار را اصلاح کرده و ۶۸ نفر اعلام کرد.

رویترز گزارش داده که متهمان این پرونده، به شمول مسوول این شرکت دارو که یک شهروند هندی است، با محکومیت‌های ۲ تا ۲۰ سال حبس رو به رو شدند.

سینگ راگوِندرا پراتار، مدیر اجرایی شرکت (کوآرمکس مدیکال )که داروی‌های تولیدی شرکت هندوستانی (ماریون بیوتِک)را در ازبکستان به فروش می‌رساند، با ۲۰ سال حبس، بیشترین محکومیت را متحمل شده است.

این‌دادگاه‌جرایم‌ ارتکابی‌ آنها را نپرداختن‌ مالیات، رشوه‌خوری، فروش‌داروهای‌ غیراستاندارد یا تقلبی، سوءاستفاده‌از مقام، قصور و جعل عنوان کرده است.

در ادامه دادگاه همچنین اعلام کرد که مبلغ غرامتی به ارزش ۸۰ هزار دلار به هر کدام از خانواده‌هایی که فرزند خود را در این پرونده از دست داده و والدین چهار کودکی که دچار معلولیت شده‌اند، پرداخت خواهد شد.

 

دکمه بازگشت به بالا