جهان

رسانه‌های پاکستانی از احتمال بازگشت تی‌تی‌پی به میز مذاکره خبر داده‌اند

رسانه‌های پاکستان در میانه‌ی تنش‌ها و ناامنی‌های بی‌سابقه در این کشور گزارش داده‌اند که تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکره با طالبان پاکستانی (تی تی پی) آغاز شده است.

اکسپرس تریبون در گزارشی که روز گذشته منتشر کرده فاش ساخته است که امارت اسلامی بار دیگر برای تنش‌زدایی و احیای مذاکره میان دولت پاکستان و تی تی پی چراغ سبز نشان داده است.

در گزارش این رسانه به نقل از مولانا یوسف‌‌شاه، ملای بانفوذ مدرسه حقانیه و عضو جمعیت علمای پاکستان آمده است که سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله‌ی امارت اسلامی نیز در راستای احیای مذاکرات چراغ سبز نشان داده و این پاکستانی‌ها را به «نتیجه‌ی مثبت امیدوار ساخته است.»

گفتنی است که پاکستان برعلاوه‌ی التهاب سیاسی که پس از انتخابات بر این کشور سایه انداخته است، ناامن‌ترین ماهایش طی دست‌کم یک دهه‌ی گذشته را نیز تجربه کرده است.

طالبان پاکستانی یکی از بازیگران جدی این ناامنی‌ها گزارش شده و دولت پاکستان نیز بارها از امارت اسلامی خواسته که اجازه ندهد تی تی پی از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده نماید.

امارت اسلامی پیش از این نیز مذاکره میان نمایندگان دولت پاکستان و تی تی پی را میزبانی و میانجیگری کرده بود اما نتیجه بخش نبود.

امارت اسلامی تاکنون در پیوند به میزبانی دوباره‌ی گفتگوها میان تی تی پی و دولت پاکستان چیزی نگفته است.

 

دکمه بازگشت به بالا