افغانستان

وزارت خارجه حکومت سرپرست خواهان ایجاد تسهیلات در صدور ویزای هند شد

سرپرست وزارت خارجه در دیدار با نماینده‌ی ویژه‌ی هند برای افغانستان خواهان ایجاد تسهیلات در زمینه‌ی صدور ویزهه‌ی تجاری، صحی و تحصیلی شد.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه‌ی حکومت سرپرست با نشر خبرنامه‌ی گفته که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت و جی‌پی‌سِنگ، نماینده‌ی ویژه‌ی هند به روز پنج‌شنبه، هفدهم حوت دیدار کردند.

براساس خبرنامه، دو طرف در این دیدار در مورد روابط دوجانبهه‌ی افغانستان و هند، مسائل اقتصادی و ترانزیتی به‌گونه‌ی همه‌جانبه صحبت صحبت کردند.

در خبرنامه آمده که آقای سِنگ روابط افغانستان و هند را تاریخی خوانده و گفته است که هند طی نزدیک به دونیم سال گذشته در بخش‌های مختلف با افغانستان کمک‌های بشردوستانه کرده است.

طبق خبرنامه، نماینده‌ی ویژه‌ی هند امنیت و ثبات و مبارزه با مواد مخدر، داعش و فساد در افغانستان را ستایش کرده ستود و افزوده است که هند علاقه دارد روابط در بخش‌های سیاسی و اقتصادی با افغانستان را گسترش دهد و تجارت از راه بندر چابهار را رشد دهد.

در همین حال سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی از کمک‌های بشردوستانهٔ هند سپاس‌گزاری کرده و گفته است که حکومت سرپرست براساس سیاست خارجی متوازن خویش، خواهان تقویت روابط سیاسی و اقتصادی با هند به عنوان یک کشور مهم منطقه است.

 

دکمه بازگشت به بالا