جهان

کابینه حکومت سرپرست دستور تهیه‌ی طرحی برای کنترل سرعت وسایط در شاهراه‌ها را داد

کابینه حکومت سرپرست در آخرین نشست خویش به اداره‌های مربوطه وظیفه داده است تا طرحی را برای جلوگیری از رویدادهای ترافیکی در کشور تهیه کند.

اداره امور حکومت سرپرست، به روز دوشنبه، بیست و هشتم حوت با نشر خبرنامه‌ی گفته که کابینه در نزدهمین نشست خویش که به ریاست‌ محمد حسن آخند دایر شده بود در مورد این موضوع بحث کرده است.

در خبرنامه آمده که در این نشست در مورد چگونگی جلوگیری از رویدادهای ترافیکی و کنترول سرعت وسایط بحث تفصیلی صورت گرفته است.

براساس خبرنامه، در این نشست کابینه حکومت سرپرست به وزارت امور داخله وظیفه سپرده شده است تا با هماهنگی دادگاه عالی و وزارت‌های ترانسپورت و هوانوردی و فواید عامه، طرح و وسایل لازم ترافیکی را برای مشخص‌کردن میزان سرعت موترها در مسیر شاهراه‌ها آماده و با ریاست الوزرا شریک کند.

نوزدهمین جلسه کابینه امارت اسلامی افغانستان امروز به ریاست الحاج محمد حسن آخند رئیس الوزرا برگزار شد و درآن در مورد شماری از موضوعات بحث و تصامیم لازم اتخاذ شد.

رویدادهای ترافیکی یکیاز عوامل اصلی مرگ و میر در افغانستان به شمار می‌رود و روزانه حد اقل یا تا چند رویداد ترافیکی در نقاط مختلف کشور به ثبت می‌رسند.

در آخرین مورد بامداد روز یکشنبه هفته جاری، رویداد ترافیکی در شاهراه قندهار-هلمند در منطقه یخچال ولسوالی گرشک ۲۱ کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت.

به گفته مقام‌های محلی حکومت سرپرست در ولایت هلمند، این رویداد در نتیجه‌ی ‌برخورد، یک تانکر، موترسایکل و بس ۵۸۰ رخ داده‌بود.

 

دکمه بازگشت به بالا