افغانستان

ریاست هواشناسی از احتمال بارندگی و سیلاب در ۳۳ ولایت کشور هشدار داد

ریاست هواشناسی و وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت سرپرست اعلام کرده که حتمال برف‌باری، بارندگی و بادهای نسبتاً شدید همراه با سیلاب‌های آنی در ۳۳ ولایت کشور در روز‌های جمعه و شنبه (دهم و یازدهم حمل) پیش‌بینی شده است.

این ریاست روزپنجشنبه، نهم حمل با نشر خبرنامه گفته که این بارندگی‌ها در ولایت‌های بدخشان، تخار، کندز، بلخ، جوزجان، سمنگان، بغلان، پنجشیر، نورستان، کونر، لغمان، ننگرهار، پکتیا، خوست، لوگر، کابل، کاپیسا، پروان، میدان‌وردک، بامیان، غزنی، پکتیکا، زابل، دایکندی،کندهار، ارزگان، غور، سرپل، فاریاب، بادغیس، هرات، فراه و هلمند به شمول سالنگ‌ها پیش‌بینی شده است.

در خبرنامه‌ی آمده است که مقدار بارندگی در نقاط مختلف بین (۱۵ تا ۴۵) ملی متر و مقدار برف (۱۵ الی ۴۵) سانتی متر وجود دارد.

به گفته ریاست هواشناسی حکومت سرپرست در ولایت‌های شمالی، غربی، جنوب غربی و جنوبی احتمال باد‌های نسبتا شدید که سرعت آن ر نقاط مختلف به (۳۰ الی ۸۰) کیلو متر در ساعت پیش‌بینی شده است.

این در حالی است که در هفته‌‌های گذشته ولایت‌های مختلف کشور گواه بارندگی‌های شدید برف و باران بوده است.

گفتنی است که در سال جاری خورشیدی بارندگی و سرازیرشدن سیلاب‌های آنی در بخش‌های مختلف کشور به مردم خسارت هنگفت وارد کرده و تلفات جانی سنگین نیز برجای گذاشته است.

 

دکمه بازگشت به بالا