افغانستانزندگی

برنامه جهانی غذا برای زنانی که کمک‌های نقدی دریافت می‌کنند حساب پی‌پال ایجاد کرد

برنامه جهانی غذا (wfp) در ادامه‌ی افزایش نیازمندی‌ها در افغانستان اعلام کرده است که برای زنان متکی به کمک‌های نقدی از نهاد‌های امداد بین‌المللی، سرویس پرداخت آنلاین یا حساب پی‌پال (PayPal) ایجاد کرده است.

این برنامه‌ي بین‌المللی روز دو‌شنبه، سیزدهم حمل در شبکه اجتماعی ایکس هدف از ایجاد این سرویس پرداخت آنلاین را جلوگیری از ضیاع وقت زنانی‌که برای دریافت کمک‌ها مجبورند ساعت‌ها در صف‌های طولانی انتظار بکشند عنوان کرده است.

دبلیو اف پی-بخش افغانستان همچنان گفته است که از سال ۲۰۲۲ تا کنون ۸۰ هزار حساب دیجیتال باز کرده و این روند و کمک نقدی را بسیار آسان تر و فراگیر کرده است.

طبق اعلامیه‌ی برنامه جهانی غذا دهه‌ها درگیری و آشفتگی سیاسی خسارات سنگینی بر جامعه افغانستان به ویژه زنان وارد کرده است، روی کار امدن دوباره حکومت سرپرست در سال ۲۰۲۱ و اعمال محدودیت ها بر زنان بر این وضعیت افزوده است.

اشخاص واجد شرایط با این روند قادرند حساب دیجیتال خود را در تلفن همراه خود بسازند و دیگر نیازی به رفتن به بانک‌ها نخواهد بود. در عوض آنها اکنون می توانند ارز دیجیتال افغانی خود را با هر تلفنی که دارای حساب است، انتقال داده و از آن استفاده کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا