پناهندگانجهانحقوق بشر

حنفی: اخیرا بیش از یک میلیون مهاجر افغان به‌گونه‌ی اجباری از کشورهای همسایه اخراج شدند

معاون اداری ریاست‌الوزرای حکومت سرپرست در نشستی با نمایندگان و سفیران کشورها در کابل گفت که در این اواخر بیش از یک میلیون مهاجر افغان از کشورهای همسایه به‌گونه‌ی اجباری اخراج شده است.

اداره امور امارت اسلامی به روز سه‌شنبه، 14 حمل با نشر خبرنامه‌ی گفته که عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرای حکومت سرپرست این موضوع را شامل گذشته در ضیافت افطاری که در مقر وزارت خارجه دایر شده بود مطرح کرده و در اشاره به تاثیرات منفی اخراج اجباری شهروندان افغان از کشورهای مختلف، گفته که این امر به روابط دو جانبه و همسایگی کمک نمی‌کند.

براساس خبرنامه، در این ضیافت افطاری مسئولین و نمایندگان سفارتخانه‌های کشورهای مختلف، دیپلومات‌ها ومسئولین یوناما حضور داشته اند.

معاون اداری ریاست الوزرای امارت اسلامی در این نشست از تمامی کشورهای منطقه و فرامنطقه خواسته که بخاطر جلوگیری از مهاجرت‌ جوانان به کشورهای دیگر، ختم مواد مخدر و تضمین ثبات در افغانستان در تطبیق پروژه‌های بزرگ انکشافی مانند افغان ترانس،هرات – بولدک، بندر چاه بهار، راه لاجورد،کوریدور واخان و تاپی سرمایه‌گزاری کنند.

او گفته است که امنیت در افغانستان نه تنها برای شهروندان کشور بلکه به مفاد همه کشورهای منطقه و فرامنطقه مهم است، به همین منظور بخاطر ادامه ثبات در افغانستان، سرمایه‌گزاری در عرصه‌های مختلف امر ضروری است.

حنفی در صحبت‌هایش همچنان گفته است که امارت اسلامی خواهان روابط نیک باهمه کشورهای جهان است و می‌خواهد که افغانستان یک کشور اقتصاد محور باشد.

معاون ریاست‌الوزرای امارت اسلامی در این نشست ضمن تقبیح حملات اسرائیل به غزه، این حملات را خلاف همه اصول بشری و بین‌المللی که “تمامی نظم و قوانین بین‌المللی را زیر سوال برده ” خوانده است.

به نقل از خبرنامه، حنفی در این نشست حملات در کشورهای ایران، روسیه و پاکستان وکشته شدن اتباع چینی در پاکستان را تقبیح کرده است.

 

دکمه بازگشت به بالا