جهان

حمله اسراییل بر غزه جان چهار امدادرسان خارجی را گرفت

رسانه‌های بین‌المللی گزارش دادند که در اثر حمله هوایی اسراییل بر نوار غزه چهار کارمند امداد‌رسان خارجی کشته شده‌‌اند.

اسوشتیدپرس، به نقل از مقامات صحی در غزه روزدوشنبه، ۱ اپریل گزارش داده که این امدادگران از کشور‌های بریتانیا، استرالیا و پولند بودند و هویت یکی از آنان مشخص نشده است.

بر اساس گزارش‌ها این امداد‌گران مربوط به سازمان امداد‌رسان موسوم به «آشپز‌خانه مرکزی جهان» بوده‌اند.

این نهاد حمله اسراییل را یک «تراژدی» خوانده تاکید کرده که « اعضای تیم آشپزخانه مرکزی جهان در حمله اردوی اسراییل در حالی که برای حمایت از تلاش‌های بشردوستانه برای تحویل غذا در غزه تلاش می‌کردند».

همچنین خوزه آندرس مسوولان نهاد«آشپزخانه مرکزی جهان» افزوده‌‌اند «دولت اسرائیل باید این کشتار بی‌رویه را متوقف کند. باید از محدود کردن کمک‌های بشردوستانه، کشتار غیرنظامیان و امدادگران و استفاده از غذا به‌عنوان سلاح دست بردارد. دیگر جان بی‌گناهی از دست نرود. صلح با انسانیت مشترک ما آغاز می‌شود. باید از هم‌اکنون شروع شود.»

حماس نیز کشته شدن پنج تن به شمول راننده فلسطینی را در منطقه « دیرالبلاح» تایید کرده‌‌اند.

ازسوی‌هم انتونی البانیز، صدراعظم استرالیا گفته که یکی از کارمند ۴۴ ساله امدادرسان این کشور در حمله غزه کشته شده و تاکید کرده که در صدد «پاسخگوی کامل و مناسب» است.

این در حالی است که سازمان ملل همواره از مورد حمله قرار گرفتن کارمندان امدادرسان از سوی اسراییل انتقاد کرده و از وضعیت بد حقوق بشری و قحطی در غزه هشدار داده است.

 

دکمه بازگشت به بالا