افغانستانحقوق بشرنگاه‌هاهنر
موضوعات داغ

وزارت اطلاعات و فرهنگ: از هرنوع همکاری با رادیو تلویزیون افغانستان انترنشنال جلوگیری شود

کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌ای وزارت اطلاعات و فرهنگ حکومت سرپرست از شهروندان و کارشناسان مصاحبه کننده خواسته است که از هر نوع همکاری با رادیو تلویزیون افغانستان انترنشنال خودداری کنند.

این کمیسیون روز چهارشنبه، 19 با برگزاری جلسه‌ای نشرات رسانه‌ای خبری افغانستان انترنشنال را بررسی و آن را گمراه کننده خواند.

در اعلامیه‌ای کمیسیون رسیدگی به تخطی‌های رسانه‌ای وزارت اطلاعات و فرهنگ آمده که تولید محتوا و عملکرد مجریان این رسانه خلاف ارزش‌های اخلاقی و ملی است.

در این جلسه، افغانستان انترنشنال را همچنان متهم به دامن زدن به تعصبات قومی، نقض حریم شهروندان، تحریف اطلاعات و شخصیت کُشی کرده است.

این کمیسیون از خبرنگاران، کارشناسان و شهروندان خواسته است که از شرکت در بحث‌های این رسانه خودداری کنند و نشرات این رسانه در اماکن عمومی را نیز ممنوع اعلام کرده است.

در اعلامیه‌ی این کمیسیون آمده است: « بدترین چیز این است که با نشریات علیه نظام حاکم و ثبات در کشور به تبر دشمنان کشور و باغیان دسته می‌اندازد.»

این در حالی است که رسانه‌های داخل افغانستان نیز زیر نظارت شدید وزارت اطلاعات و فرهنگ و همچنان استخبارات حکومت سرپرست قرار دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا