جهان

سیلاب های مرگبار در کشور؛ کرزی و عبدالله خواستار کمک فوری به سیلاب‌زدگان شدند

همزمان با جان باختن ده‌ها تن در نتیجه سیلاب های اخیر در شماری از ولایات کشور حامد کرزی و داکتر عبدالله عبدالله از نهاد های کمک رسان خواستار کمک به آسیب دیدگان سیلاب‌های اخیر شدند.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین کشور روز شنبه۲۲ ثور در صفحه ایکس ضمن عرض تسلیت به به بازماندگان قربانیان زلزله های اخیر در کشور از سازمان‌های خیریه و تاجران خواسته است تا به خانواده‌های آسیب دیده ناشی از سیلاب های ویرانگر کمک کنند.

با این حال داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه در نظام قبلی ضمن تسلیت به آسیب دیدگان سیلاب های اخیر می گوید که:« ‏از نهاد‌ها و سازمان‌های کمک‌رسان انتظار داریم تا هر‌چه زودتر به کمک آسیب دیده‌گان بشتابند و در فراهم آوری ضروریات اولیه برای آنان، تلاش نمایند.»

حامد کرزی و داکتر عبدالله درحالی از نهاد های کمک رسان درخواست کمک کرده‌اند که از هفتهٔ جاری تا اکنون در نتیجهٔ جاری شدن سیلاب ها در ولایت های بغلان، کندز، تخار، بدخشان، فاریاب، بادغیس، هرات غور و قندهار بیش از صد تن کشته و زخمی شدن و خسارات هنگفت مالی به جا مانده است.

در همین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی نیز به تازگی خواستار کمک مردم به سیلاب‌زدگان در ولایت‌های بغلان، بدخشان، غور و هرات شد.

‎ریچارد بنت، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان، خواستار کمک‌های فوری به سیلاب‌زده‌گان در کشور شده است.
گفتیست که آمار دقیق جان باختگان سیلاب های اخیر در کشور تا اکنون مشخص نیست و اما سازمان ملل متحد می گوید که تعداد جان باختگان تنها در شمال افغانستان به بیش از دوصد تن می‌رسد.

 

دکمه بازگشت به بالا