افغانستاننگاه‌ها
موضوعات داغ

دبیرکل ملل متحد با خانواده‌های سیلاب‌زده افغانستان ابراز هم‌دردی کرد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با خانواده‌های قربانیان سیلاب در ولایت بغلان ابراز هم‌دردی کرده و افزوده که از تلفات این رویداد طبیعی «غمگین» شده است.

استفان دو جاریک، سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل عصر روزگذشته(شنبه،۲۲ ثور) با نشر اعلامیه‌ی گفته که آقای گوترش همبستگی خود را با مردم افغانستان اعلام کرده است.

در اعلامیه‌‌ی این سازمان آمده است که نهادهای سازمان ملل و شرکای‌شان در هماهنگی با حکومت سرپرست در حال ارزیابی سریع نیازها و ارائه‌ی کمک‌های اضطراری به سیل‌زدگان هستند.

طبق گزارش‌ها طی دوگذشته ولایت‌های تخار، بدخشان، سمنگان، هرات، غور و بغلان شاهد باران‌های شدید و سیلاب‌های ویرانگر بوده که منجر تلفات جانی و زیان‌های هنگفت مالی شده است.

بر اساس آمار‌های برنامه‌ی جهانی غذا بیش از ۳۰۰ تن تنها در ولایت بغلان در پی سیلاب‌های اخیر جان باخته و صد‌ها خانه ویران شده است.

پیش از این نیز نمایندگی اتحادیه‌ی اروپا در افغانستان، سفارت جاپان و ترکیه، وزارت‌های خارجه‌ی کشور‌های پاکستان، ازبیکستان و ایران با خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز همدردی کرده‌‌اند.

ازسوی‌هم شماری از نهاد‌های کمک‌کننده به شمول سازمان حفاظت جهانی حفاظت از کودکان، برنامه‌ جهانی غذای سازمان ملل و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان خواهان کمک‌های فوری برای آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها در کشور شده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا